Projekt učenika šestih razreda - nastava informatike, Fotografski prikaz umjetničkih djela u suvremenom vremenu

Nastava informatike nam svima omogućuje upoznavanje s raznim alatima, aplikacijama koje možemo i kasnije koristiti u nastavi. Učenici šestih razreda u nastavi informatike napravili su zanimljivi umjetnički projekt pod nazivom "Fotografski prikaz umjetničkih djela u suvremenom vremenu".

Projekt je inicijalno pokrenut u Velikoj Britaniji pod nazivom REMAKE, a cilj mu je potaknuti učenike na upoznavanje svjetskih umjetničkih djela te prikazati ih na suvremeni način digitalnom fotografijom - remake. U nastavi informatike uspješno ga provodimo drugu godinu i svake godine sa sve boljim i kreativnijim radovima učenika.
Najvažnije je da je dijete samostalno, a treba biti i informatički osposobljeno kako bi moglo sve samo napraviti. Smatramo da uistinu imamo dovoljno stečenih znanja te se zadatak nije pokazao kao problem nego kaokreativna digitalna zabavna vježba z aučenike. Učenici svojom kreativnošću su bez problema savladali ovaj zadatak iz nastave informatike.
                                                                                Ivan Pehar, dipl. učitelj

objavio: Ivan Pehar   datum: 22. 10. 2020.