Obavijest roditeljima o provođenju redovitoga dobrovoljnoga testiranja učenika

S obzirom na povećani broj samoizolacija učenika u osnovnim i srednjim školama i s ciljem održavanja nastave uživo, po modelu A, Ministarstvo znanosti i obrazovanja razradilo je u suradnji s Hrvatskim zavodom za javno zdravstvo model ukidanja samoizolacija u osnovnim i srednjim školama. Uvjet za ukidanje samoizolacije je provođenje redovitoga dobrovoljnoga samotestiranja učenika.

Provođenjem mjere redovitoga samotestiranja učenika u potpunosti bi se ukinula obveza samoizolacije za učenike koji su u školi ili izvan nje bili u kontaktu sa zaraženom osobom (molimo obratite pozornost na kontakt s pozitivnim ukućanima kasnije u tekstu), a nemaju simptome bolesti i imali su negativan rezultat testa, čime bi se povećalo praćenje nastave uživo u prostorijama škole.

Samotestiranje na SARS-CoV-2 brzim antigenskim testovima je dobrovoljno i ​​besplatno te se obavlja jedanput tjedno kod kuće.

- UPUTE ZA UPORABU SARS-CoV-2 brzog antigenskog testa

- UPUTE ZA RODITELJE/SKRBNIKE

- KAKO UPOTRIJEBITI ANTIGENSKI TEST ZA SAMO TESTIRANJE- VIDEO

objavio: Ankica Novaković   datum: 14. 2. 2022.

« Lipanj 2022 »