Znanstveni dan u Višnjanu - PŠ Brodski Stupnik

Učenici PŠ Brodski Stupnik posjetili su 16.9.2017.g. Višnjan u Istri u sklopu europskog projekta ''Spremni na klimatske promjene''. To je projekt koji je nastao u suradnji Udruge studenata odgojnih i obrazovnih znanosti Futuri Magistri,Fakulteta za odgojne i obrazovne znanosti u Osijeku, Općine Brodski Stupnik i Udruge Zlatnik.

Projekt je nastao s ciljem osvještavanja učenika mlađe školske dobi, njihovih roditelja, ali i šire zajednice o problemima na području klimatskih promjena koji nas okružuju.

Učenici trećih i četvrtih razreda naše škole pozvani su na sudjelovanje, te je jedna od projektnih aktivnosti izlet u Višnjan, u Znanstveno edukacijski centar Višnjan i Zvjezdarnicu.

Na izlet je išlo dvadesetak učenika naše škole,u pratnji učiteljica i nekoliko roditelja. Znanstveni dan je obuhvaćao predavanje i radionice o klimatskim promjenama u Znanstveno edukacijskom centru te odlazak do Zvjezdarnice Tičan s obilaskom,promatranjem i predavanjem.

Učenicima su se najviše svidjele poučne radionice o klimatskim promjenama: utjecaj erozije na Zemljinu površinu, promatranje i izrada teleskopa te radionica na kojoj su učenici osmišljavali i izrađivali termo bocu. U Zvjezdarnici su učenici imali kratku prezentaciju o Sunčevom sustavu, predavanje o nastanku Zvjezdarnice Tičan te su imali priliku držati u rukama komad zvijezde i komad asteroida.

Ovim putem se zahvaljujemo  koordinatorici projekta Tanji Đurić na pozivu za sudjelovanje te najavljujemo učenicima i roditeljima sljedeće aktivnosti :

1. RADIONICA : Klimatske promjene (23.9.2017.,subota, od 11 do 14 h,  Pš Brodski Stupnik)

2. RADIONICA: Kreativna (7.10.2017., PŠ Brodski Stupnik)

3. ZAVRŠNA IZLOŽBA (Izložba dječjih radova) 14.10.2017. Stari Slatinik.

Veselimo se nastavku sudjelovanja!

Voditeljica PŠ Brodski Stupnik,

Emica Pišonić,dipl.učiteljica

objavio: Ivan Pehar   datum: 23. 9. 2017.