Izlet učenika 8. razreda u Zagreb

Učenici 8. razreda naše škole 12.12.2017. godine, zajedno sa svojim razrednicima, posjetili su Zagreb.

U Zagreb smo doputovali u jutarnjim satima te smo prošetali lijepo okićenim gradom do Zagrebačkog kazališta mladih(ZKM-a). Tu smo pogledali zanimljivu predstavu Alisa u zemlji čudesa književnika Lewisa Carrolla u režiji Renate Carole Gatice. Učenici su uživali u zanimljivoj i duhovitoj radnji i glumačkoj postavi. Shvatili smo da nam Lewis Carroll preko ovog svog djela poručuje da zadržimo dijete u sebi, koliko god godina imali, te da u životu valja biti pomalo lud, poseban, biti svoj!

Nakon kazališne predstave prošetali smo se Gornjim gradom (tunel Grič, Strossmayerova ulica, Kamenita vrata, Kaptol…). Vidjeli smo Zagreb u lijepom blagdanskom ruhu.

Potom smo imali slobodno vrijeme za šetnju, ručak do 16 sati. U 16 sati pogledali smo iznimno vrijednu izložbu u Umjetničkom paviljonu pod nazivom Strast stvaranja. Na toj jedinstvenoj međunarodnoj izložbi izložena su remek djela iz Fondacije Maeght, kroz najveća imena povijesti umjetnosti kao G. Braque, M. Chagall ,A. Calder, I. Miro, Bhaltus i dr. predstavnici kubizma, ekspresionizma, apstraktne umjetnosti 20. stoljeća. Nakon zanimljive izložbe još malo smo prošetali okićenim Zrinjevcem i Tomislavcem, a zatim smo krenuli kući.

Učenici su izrazili zadovoljstvo ovim našim izletom u Zagreb, iako je kiša malo poremetila božićni ugođaj.

Alena Martinović Mileusnić

Svjetlana Milašin

objavio: Ivan Pehar   datum: 18. 12. 2017.