Čipka u uredu

Glavom započinji, a rukama stvaraj!-stara poslovica kaže.

S pedagoginjom  sam pričala o potrebi  estetskog uređenja ureda  ljetos.

Razmišljajući o njoj kao o nježnoj i brižnoj osobi  koja  utka  puno energije i strpljenja  da gradi kvalitetne odnose  i prati učenike od početka do završetka osnovnog školovanja,  dobila sam ideju o čipki-tradicionalnom  ukrasu  naših domova koja traži puno  smirenosti , vještine,  posvećenosti.

"Kad bi smo mogli  samo rukama naslikati ono što vidimo očima !" Honore de Balzac.

Mi u Hrvatskoj imamo puno toga za vidjeti- paška, hvarska , lepoglavska, sunčana ali i čipke naših majki  i baka , neke pod zaštitm Unesco-a , neke ne -prekrasne su. Prava inspiracija!

Trebala sam zlatne ruke, a onda sm se sjetila da ih imam u svom razredu- osmom b.

Leoni Čelebija, Ivana Sedlić i TinaTopolovac  najvećim dijelom su iznijele ovaj rad. Povremeno bi im se priključila i Vanesa Odobašić, a na kraju nove mlade snage: Tamara Šoštarić i Matea Abramović iz šetog a.

Kad sam im se obratila dočekale su ideju raširenih ruku i same kreativno doprinijele našem stvaralaštvu. Četiri mjeseca ponedjeljkom poslije nastave vrijedno su crtale i slikale da bi stvorile ovo lijepo djelo.

Hvala za ovaj lijepi rad koji će dugo resiti ured naše pedagoginje , a ta  ljepota koju stvaraju pratit će i naše osmašice koje uskoro odlaze  jer je ona naprosto u njima. Spoznale su da su kadre svojim rukama stvarati djela divljenja vrijedna i pritom  se dobro osjećati.

Najljepše je kad su svi na dobitku.

Učiteljica likovne kulture i razrednica VIIIb

Alena Martinović Mileusnić

objavio: Alena Martinović Mileusnić   datum: 27. 3. 2018.