LIKOVNA RADIONICA U GALERIJI "RUŽIĆ I SUVREMENICI" U SLAV.BRODU

7.svibnja 2018. učenice VI-og a (M.Abramović, N.Krištijaj, A.Krištija i T.Šoštarić) i VI-og k (J.Bobošević i  L.Kolundžić)  sudjelovale su sa učiteljicom LK u likovnoj radionici projekta -  " Zapolovimo kroz povijest Gimnazije" pod pokroviteljstvom Hrvatskog muzejskog društva.

Povodom obilježavanja 100 g Gimnazije u Sl.Brodu u Galeriji Ružić održat će se  od 7-10 svibnja radionice posvećene likovnim pedagozima stare i nove gimnazije kao što su Jerolim Miše, Julije  Tomić, Ranko Stajić...Učenici i građani moći će razvijati svoj likovni govor nadahnuti djelima "brodskih" umjetnika, nekadašnjih profesora Gimnazije.

U prvoj radionici zadatak je bio reintepretirati portret Eugena Šrepela iz 1920.g, čistim bojama i kolorističkom modulacijom.Naslikao ga je Jerolim MIše koji je bio zaposlen na brodskoj gimnaziji od 1920.-1924. godine.

Držao je javna predavanja o modernoj umjetnosti, izlagao svoja djela i otkrivao darovite učenike, uči kako slikarski  promatrati premete koji se rišu  , osobito njihov kolorizam....

Naše učenice jako dobro su se snašle u ovom zahtjevnom zadatku koji se kroz nastavu radi u sedmom razredu  a rezultate pogledajte.Dobile su puno pohvala od strane organizatora za svoja djelaUživale su u radu,  kao i u razgledanju ovog lijepog mjesta- galerije koja čuva bogatu kulturnu baštinu grada a i sama je čini.

Ponosna  sam na svoje učenice i veseli me daljnji rad sa  njima.

učiteljica likovne kulture

Alena Martinović MIleusnić

objavio: Alena Martinović Mileusnić   datum: 8. 5. 2018.