Izvanučionička nastave šestih razreda

Dana 30. svibnja 2018. putovali smo u Trakošćan, na bazene u Krapinskim toplicama, te u Krapinu i Muzej neandertalaca.

Trakošćan – Aqua Vive, bazeni – Krapina, Muzej neandertalaca

srijeda – 30. V. 2018.

U Trakošćanu su nas jako lijepo dočekali i voditelj nas je pozdravio, iskazao dobrodošlicu i kratko nam opisao što ćemo sve vidjeti u ovom razgledavanju, te nas podsjetio na bogatu povijest ovog dvorca.  Krenuli smo zajednički u obilazak dvorca, vidjeli zbirku oružja, lovačku sobu, spavaonice, dvoranu za ples, glazbenu sobu i ostatak dvorca, a na kraju i kuhinju u podrumu dvorca, te prostorije koje su izdvojene za osoblje dvorca jer je posluga u ono vrijeme imala svoje sporedne prolaze i prostorije u kojima je boravila.

Bilo nam je lijepo putovati kroz prošlost. Nakon obilaska imali smo pauzu za šetnju perivojem dvorca. Ručali smo u 12 sati u hotelu nedaleko dvorca u Trakošćanu.

Nastavili smo put prema bazenima Aqua Vive u Krapinskim toplicama, bazena je bilo nekoliko i djeca su se oduševila, a posebno kada su bili u bazenu s valovima.

Nakon bazena smo imali dogovoreno vrijeme za Muzej u Krapini u 15: 20. Tamo su nas također dočekali srdačno, izložili nam plan posjeta te smo najprije pogledali film u pračovjeku. Zatim smo krenuli u dvije skupine u razgledavanje muzeja uz stručno vodstvo. Nakon razgledavanja prošetali smo se kroz muzej na otvorenom i fotografirali se. Učenici su imali vremena za kratki odmor i kupovinu.

Putovanje je  bilo lijepo, učenici su zadovoljni, a i učitelji ponašanjem učenika, nije bilo nikakvih problema.

Voditeljica:   Ivana Dujić

Pratitelji:  Ana Vizjak

Ivan Pehar

Mario Marković

Kristina Bobovečki

Valentina Džinić

Matea Puškarić, pomoćnica u nastavi

objavio: Ivan Pehar   datum: 6. 6. 2018.