Superfinale Croatian Makers lige 2017./2018.

U subotu, 16. lipnja u zagrebačkom Tehnološkom parku održano je Superfinale Croatian Makers lige – natjecanje iz robotike i programiranja za najbolje ekipe u Croatian Makers ligi u ovoj školskoj godini, u kojem su učenici OŠ „Dr. Stjepan Ilijašević” u mlađoj kategoriji osvojili visoko 6. mjesto.

Tijekom školske godine 2017./2018. grupa učenika od drugog do petog razreda je pohađala izvannastavnu aktivnost – Robotiku, u okviru koje su učili i uvježbavali vještine programiranja, robotike i automatizacije, te su se u znanju istih natjecali u Croatian Makers ligi. Ligu organizira IRIM (Institut za Razvoj i Inovativnost Mladih), a ove je godine obuhvaćala preko petsto škola i institucija, te se provodila u dvije dobne skupine, mlađoj (2.-5. razred) i starijoj (6.-8. razred).

Grupa robotičara u našoj školi marljivo je radila tijekom godine i uspješno sudjelovala u 4 natjecateljska kola, što je na kraju okrunjeno osvajanjem prvog mjesta u regiji Slavonski Brod koja je obuhvaćala Brodsko-posavsku županiju, te pozivom na Superfinale Croatian Makers Lige kao jedne od 35 najuspješnijih ustanova u svojoj dobnoj skupini.

Iako su se mnogi članovi robotičarske skupine dokazivali kroz kola Lige, za predstavljanje Škole u superfinalu odabrani su učenici s najboljim rezultatima i suradnjom tijekom školske godine: Josip Andrić, Renato Klarić, Gabriel Nikičić i Ivan Orić.

Zadatak u superfinalu osmišljen je uz pomoć stručnjaka iz INA-e pa su natjecatelji pomoću svojih robota, cisterni za prijevoz nafte, trebali na siguran način prevesti gorivo do benzinskih postaja.

Ekipa OŠ „Dr. Stjepan Ilijašević” je natjecanje završila na 6. mjestu s ukupno osvojenih 250 bodova.

U Croatian Makers ligu školu su uključile učiteljice Slađana Kristek i Ivana Franić, a tijekom ovogodišnjeg natjecanja mentor učenicima je bio učitelj Pjer Zukanović.

Nadamo se da će ovo postignuće biti poticaj učenicima za daljnje učenje, dokazivanje i nove uspjehe u ovom natjecanju.

Pjer Zukanović, učitelj Engleskog jezika

objavio: Ivan Pehar   datum: 2. 7. 2018.