HOD obilježen hodanjem i sportskim aktivnostima na Poloju

Ove godine na u organizaciji profesora Josipa Pišonića i učitelja ivana Pehara poziv odlučili smo učenike povesti na ŠRC Poloj u Slavonskom Brodu. Cilj je bio educirati i uputiti učenike u poznato brodsko rekreativno izletište i provesti dan u sportskim natjecanjima i druženju. Dan smo započeli dolaskom ispred brodskih bazena i hodanjem svih učenika do Poloja.

Hrvatski olimpijski dan (HOD), sportsko-rekreativna je i edukativna manifestacija koja se svake godine upriličuje na dan osnutka Hrvatskog olimpijskog odbora, (10. rujna), s ciljem masovnog uključivanje građana u razne oblike sportskih aktivnosti,  se i danas (13.9.) pokazala odličnom prilikom za našu osnovnu škole i školarce kako bi dan proveli u prirodi.

Nakon kraćeg odmora aktivnosti su provedene u dva paralelna programa (za razrednu i predmetnu nastavu). Učenici nižeg uzrasta u organizaciji svojih učiteljica proveli su sportska natjecanja u nogometu, graničaru, badmintonu i drugim sportskim aktivnostima.
Učenici većeg uzrasta natjecali su se u četiri rzličita sporta (nogomet, košarka, odbojka na pijesku i badminton)prema predviđenim rasporedima.
Lijepo okruženje ŠRC Poloja pružilo nam je sve mogućnosti koje su nam olakšale i omogućile da na više sportskih terena organiziramo za učenike natjecanja. Blizina rijeke Save, pješćana plaže, hlad drveća i priroda uljepšala je naš dan proveden na zraku i u prirodi.
Brojna sretna lica, veseli pozdravi i želje da ponovi neko nova lokacija za učenike i učitelje jasan je dokaz da djeci su potrebne aktivnosti hodanja i druženja u pravoj prirodi koja se svima nama nalazi na domaku naše ruke.
S sportskim pozdravom i nadom da ćemo se uskoro družiti na nekom novom HODU vas pozdravljam,

Ivan Pehar, dipl.učitelj

objavio: Ivan Pehar   datum: 18. 9. 2018.