Izložba DANI KRUHA I SAJAM PODUZETNIŠTVA u PŠ Brodski Stupnik

Povodom obilježavanja Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje u Pš Brodski Stupnik je već tradicionalno organizirana Izložba Dani kruha i Sajam poduzetništva.

Izložba je održana 18.10.2018. g.u Društvenom domu Brodski Stupnik,a uredili su je roditelji učenika Područne škole te lokalni poduzetnici.

Roditelji su donijeli brojne pekarske proizvode,kolače,peciva te domaće proizvode, voće i povrće, a svi stolovi su bili maštovito uređeni ručnim radovima, stolnjacima, ponjavama i ostalim vrijednim starinskim ukrasima.

Izložbu su priredili i lokalni poduzetnici:

OPG Zubić (kupinovo vino i ekološki proizvodi),  OPG Hrvojević (med ), OPG Jurković (magareće mlijeko, med i propolis), OPG Terihaj (med i propolis), Jasminka Dujmović (Kreativna udruga) s unikatnim predmetima i ručno rađenim suvenirima, Pekarnica Janković (brašno,razne vrste kruha, kolači i slastice) te zlatovezilje Ankica Barac i Kata Čapo s ručno rađenim predmetima i nakitom.

Izložbu su obogatili i učenički radovi Likovno-kreativne skupine (naušnice i ogrlice rađene kviling tehnikom) te Ekološke skupine ( razni prirodni čajevi, medeni balzam itd.).

Cilj organiziranja Izložbe je ne samo obilježiti Dane kruha i potaknuti učenike na promišljanje o bogatstvu plodova zemlje već i razvijati zajedništvo, toleranciju te poticati razvijanje poduzetništva kod učenika i roditelja.

Isto tako,namjena je da se prikupljenim donacijama na Izložbi poboljšaju materijalni uvjeti u kojima učenici borave i rade.

Ovim putem se zahvaljujemo svim roditeljima,učenicima, poduzetnicima i gostima na sudjelovanju i druženju. Iznimno smo ponosni na našu uspješnu međusobnu suradnju te se nadamo da će se tako i nastaviti.

Voditeljica PŠ Brodski Stupnik

Emica Pišonić,dipl.učiteljica

objavio: Emica Pišonić   datum: 25. 10. 2018.