Lijepe vijesti iz Moderne Galerije u Zagrebu

Na Međunarodni dan muzeja   18.5. Moderna Galerija u Zagrebu objavila je  rezultate projekta- Zajedno unatoč svemu.

U ovo doba  pandemije ,kada smo  gotovo svi svedeni na osnovu komunkaciju ,  posao i školu online, kulturne ustanove bile  su   naročito ugrožene jer  se njihova osnovna izložbena aktinvost nije mogla odvijati. i one  su se okrenule  digitlanim tehnologijama i ponudile svoje blago virtualnim putem.

Nadam se da povremeno uživate    blagodatima svjetskih  muzeja koje su nam ponuđena.

Dobila sam projekt Moderne Galerije u Zagrebu  -Zajedno unatoč svemu-  i brzo se dosjetila ponuditi radove mojih osmašica, uz njihovu suglasnost, jer sam često osupnuta   njihovim Stvaralaštvom  ( koje to stvarno mogu  tako zvati jer donosi novo i originalno a vješto tehnički izvedeno i estetski ukoponirano.)

Dobila sam odogovor iz Moderne galerije  o iznimnom zadovoljstu  zbog javljanja,   suvremenosti i  i relevantnosti  radova , kao i iskrenom pozivu na daljnju suradnju.

Velike čestitke našoj Teni  Abram, 8 k   koja je  nacrtala fantstičan strip u kojem glavni lik postaje covid i suočava se  sa stvarnošću,  kao i Josipi Bobošević , 8k,  koja je trenutak Stvaranja prema Michelangelu prilagodila trenutku.Rad je kombinirala slikanjem  prostranstva neba /Svemira,vlastite ruke i ruke koja je  obilježena  rukavicom.

Ove vrijedne osmašice inteligento i  fragilno pokazale se naš svijet  , opasnosti koje ga obilježavaju. Njihova djela dokazuju kako etičko pripada umjetnosti jednako kao i estetsko.

U prilogu nekoliko radova  naših dragih kobaških nada koje se spremaju za ŠPUD- u Osijeku, što ima od srca želimo.

Učiteljica LK   Alena Martinović Mileusnić

Tena Abram, 8k

Tena  Abram

rad na temu održivi razvoj-Tena Abram,  digitalna ilustracija

Stvaranje 2020.,digitalna ilustracija

radovi Josipe Bobošević

Arhimed, tonski crtež

objavio: Ivan Pehar   datum: 20. 5. 2020.