Bijela zimska noć

...zimska izložba likovnih radova
(22. prosinca 2011. - 22. siječnja 2012.)

„Bijela zimska noć“ naziv je dvanaeste u nizu, zimske izložbe likovnih radova učenika prvog do osmog razreda osnovnih škola BRODSKO -POSAVSKE ŽUPANIJE.

Nadahnuće ovogodišnje izložbe je pjesma gđe. prof. Marije Korać Rukavina „Bijeli snovi“,  a izložba je posvećena pjesniku Dragutinu Tadijanoviću, povodom 106. obljetnice rođenja.

Kao i dosadašnjih godina, samu likovnu problematiku  i tehniku izrade radova određivali su učitelji likovne kulture i razredne nastave. Izložba je tematski vezana za zimu i njene čudesne fenomene. Prevladavaju narativni prizori zadane teme.

Na poziv Odjela dječjeg likovnog stvaralaštva Galerije umjetnina grada Slavonskog Broda odazvalo se 18 osnovnih škola naše županije s ukupno 185 radova.

Prema prosudbi stručnog povjerenstva za odabir i vrednovanje likovnih radova, dodjeljeno je 18 jednakovrijednih nagrada za najbolja likovna ostvarenja, a dvije od njih, pripala su učenicama naše škole; Jeleni Milić –V b i Branki Marceković VII raz, PŠ SL.Kobaš. Jelenin rad također se nalazi i na plakatu izložbe zajedno sa radom učenice iz Lužana, KoraneMileusnić

Najbolji radovi otisnuti su  i na kalendaru za 2012. g., a učenice, učitelji-mentori i škole također su nagrađeni zahvalnicom  i umjetničkom minijaturom - Srce duše svijeta.

Na izložbi sudjeluju i radovi učenica Ane Janković iz V b, Matee Štangret iz V a, Dorote Krnić i Karle Janković izu VI b, te Mihaele Orić i Ane Galović iz VI. raz. PŠ Sl. Kobaš, kao i Magdalene Sarić - VII raz. Na izložbi sudjeluju i radovi učenika Tomislava Haringa, Nike Pavić i Monike Tomljenović iz  IV razreda Matične škole.

Izložba  je postavljena u Likovnom salonu Vladimira Becića u SL. Brodu  i traje do 22.siječnja. Osobite  pozornosti je vrijedno, u vrijeme nametljivih vizualnih medija, vedro dječje stvaralaštvo što zrači iskrenom neposrednošću, razigranošću, optimizmom, raskošnim kolorizmom, poetikom te zaslužuje širu javnost. Poziva Vas na radosni susret.

Alena Martinović Mileusnić, učiteljica likovne kulture

objavio: Željko Aladrović   datum: 16. 1. 2012.