Svjetski dan športa

U četvrtak 31. svibnja naši su učenici obilježili Svjetski dan športa

Svjetski dan športa

Na Svjetski dan športa i nepušenja, dana 31. svibnja 2007., učenici, nastavnici, a i svi drugi djelatnici škole na prikladan su način obilježili taj dan. Kako bi dan bio što kvalitetnije ispunjen, planiranja su započeta već početkom mjeseca svibnja, a što se dan približavao, svi su bili sve uzbuđeniji i znatiželjniji kako će sve proći. Odmah ujutro, svi su se okupili u dvorani oriovačke osnovne škole i tamo je sve počelo. Organizirane su različite športske radionice, prilagođene određenim predmetima, ali i mnoštvo športskih natjecanja u kojima su sudjelovali svi učenici razrednih odjela, kako ove središnje, tako i onih triju područnih škola iz Slavonskog Kobaša, Brodskog Stupnika i Lovčića.

Odmah nakon himne u dvorani, istodobno su započete radionice u učionicama, ali i natjecanja u sljedećim disciplinama: brzo trčanje, skok u vis i dalj, povlačenje konopa, košarka, nogomet, ragbi itd. U svim športovima podjednako su sudjelovali i dječaci i djevojčice, a čak su im se pridružili i nastavnici, pa i pokoji roditelj kad je na red došlo međurazredno povlačenje konopa. Pomalo premoreni, ali vidljivo sretni, svi su se opet okupili u dvorani gdje su predstavljene sve predmetne radionice, a potom je slijedio onaj najsvečaniji dio dana – podjela zahvalnica i medalja za sudjelovanje i sav uloženi trud. Zadovoljstvo se osjećalo u zraku nakon dobro obavljenih aktivnosti kojima je obilježen Svjetski dan športa.

objavio: Maja Matošević   datum: 31. 5. 2007.