Natječaj pod nazivom "Hrvatska – 28. EU članica“

Delegacija Europske unije u Republici Hrvatskoj raspisala je novi natječaj pod nazivom "Hrvatska – 28. EU članica“. Natječaj se sastoji od tri kategorije, a na prvu kategoriju se mogu prijaviti učenici osnovnih škola od 5. do 8. razreda do 20. svibnja 2013. Na natječaj se prijavljuju razredi, a ne učenici individualno.

Kako bi sudjelovali na natječaju i osvojili vrijedne nagrade, učenici trebaju izraditi kartu Europske unije koja uključuje 28 zemalja članica, s Hrvatskom kao 28. članicom. Tri najbolja razreda osvojit će po jedno stolno računalo za svoj razred te jednodnevni izlet u park prirode Lonjsko polje.

Više o samom natječaju dostupno je u dokumentima koji se nalaze u privitku te na web stranicama Delegacije EU-a u RH i Ministarstva znanosti, obrazovanja i sporta.

Najljubaznije molimo da informaciju o natječaju gdje je moguće objavite na vašim web stranicama i/ili da poster natječaja istaknete na vidljivo mjesto unutar škole. Također bismo zamolili da informirate Vaše učenike od 5. do 8. razreda o natječaju na satovima razredne zajednice.

Delegacija EU-a u RH već sedmu godinu organizira brojne natječaje za učenike svih uzrasta kako bi ih informirala o temama koja se tiču Europske unije i pristupanja Hrvatske EU-u. Učenici mnogih osnovnih i srednjih škola diljem Hrvatske su već sudjelovali na našim natječajima i osvojili brojne vrijedne nagrade. Stoga koristimo ovu priliku zahvaliti se svima koji su sudjelovali te potaknuti sve da se prijave i na ovaj natječaj kojim se želi oblilježiti skoro pristupanje Republike Hrvatske Europskoj uniji.

Hrvatska-28.EU_clanica.pdf (915.92 KB)

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 3. 4. 2013.