DJECA U ŠKOLI UČILA KOMUNICIRATI S OSOBAMA OŠTEĆENOG SLUHA

U našoj školi svakodnevno nastojimo potaknuti djecu na toleranciju i uvažavanje različitih od sebe. Vođeni time, u suradnji s Udrugom gluhih i nagluhih Nova Gradiška organizirali smo radionicu „Komunikacijske vježbe“ kojom su djeca stekla osnove komuniciranja s osobama oštećenog sluha. Ova radionica dio je projekta „Vježbe komuniciranja“ kojim se senzibilizira društvo, poglavito mladi, uči ih se prihvaćanju različitosti, te se promovira ideja volonterstva kao društveno korisnog rada.

Radionica je održana  5. lipnja 2013. godine u trajanju od dva školska sata, a sudjelovalo je ukupno 24-ero djece od 5. do 8. razreda. Nekima od njih ovo je bilo prvo iskustvo komuniciranja s osobom oštećena sluha i rado su to činili. Sudjelovanjem u radionici učili su vještine neverbalnog izražavanja, komunikacijske vještine, vještine neformalnog učenja, međuljudske i društvene vještine, osnove znakovnog jezika te promovirali širenje tolerancije i razumijevanje.

Naša djeca su ponovno bila naš ponos; ovakvu vrstu učenja su jako dobro prihvatila, a po završetku radionice bili su pohvaljeni od strane voditelja za motivaciju, interes i trud te su im uručene diplome za sudjelovanje. Naučeno će, u sljedećoj školskoj godini, prenijeti svojim vršnjacima i učiteljima, a škola će i dalje koristiti svaku priliku da ih uči živjeti u društvu različitosti.

objavio: Ivana Franić   datum: 5. 7. 2013.