Plesna revija

Dana 26.2.2014. u Slavonskom Brodu, u KKD „Ivana Brlić Mažuranić '',održala se Smotra plesnog stvaralaštva kao dio programa Inicijative za promicanje plesne kulture u osnovnim  školama.

Na plesnoj smotri, iz naše škole su sudjelovale dvije skupine:

·Plesna skupina '' Maslačak''  ,voditeljica Nataša Đuričić ,učiteljica RN; (INA- Kreativni ples), iz MŠ Oriovac, 14 učenica

·Plesna skupina ''Pink Stars'',voditeljica Emica Pišonić,učiteljica RN; (INA-kreativni ples) iz PŠ Brodski Stupnik,14 učenika

Inicijativa promicanja plesne kulture u osnovnim  školama krenula je od prof.Jasne Vujić i OŠ ''Bogoslav Šulek'' Slavonski brodprije pet godina, zove se "Korak" i ove godine održana je 5. Puta.

Na pozornici je nastupilo čak 358 sudionika iz gotovo svih škola Brodsko-posavske županije, kao i gosti iz Plesne radionice Ilijane Lončar iz Požege.

Naši učenici nastupili su u dijelu programa Kreativni ples ,tema je bila Putovanje, pa je tako plesna skupina ''Maslačak'' imala koreografiju ''Putovanje na tepihu'',a plesna skupina ''Pink Stars'' koreografiju''Čamac''.

Kako su tehničke probe počinjale u 11 sati,a Plesna revija tek u 17 i 30, naši učenici su imali naporan dan. Nakon tehničke probe održala se Smotra kreativnog plesa pred Ocjenjivačkim sudom kojeg čine: Ilijana Lončar(Plesne radionica ,Požega), plesni umjetnik Branko Banković iz Zagreba i Ivančica Janković, plesna pedagoginja iz Škole suvremenog plesa ''Ana Maletić''iz Zagreba.

Tijekom dana, učenici su imali slobodni dio, kojeg smo iskoristili za šetnju gradom do pizzerije.

U 17 sati smo imali fotografiranje, nakon čega je uslijedila Plesna revija u prepunoj dvorani uz podršku roditelja .Publika je tako imala prigodu uživati u doista raznolikom programu(kreativni ples,aerobik, solo,slobodni stil) .

Ponosni smo na naše učenike koji su svojim plesnim umijećem predstavili našu školu te na taj način dali svoj doprinos u sklopu održavanja manifestacije 11. DANI PLESA u čast Miji Čorak Slavenskoj ,od 20. veljače- 28. veljače 2014.,a nadamo se i sudjelovanju na prvoj međužupanijskoj smotri  28. ožujka 2014.gdje su osim učenika iz Brodsko-posavske svoje sudjelovanje najavile  škole iz Požeško-slavonske i Osječko-baranjske županije.

prezentacija

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 14. 3. 2014.