Međužupanijska smotra ''1.MEĐU-KORAK''

Sudjelovanje naši plesnih skupina na Međužupanijskoj smotri ''1.MEĐU-KORAK''

U sportskoj dvorani OŠ „Đuro Pilar" Slavonski Brod, PŠ na Koloniji, 28.03.2014. održana je

1. Međužupanijska smotra pod nazivom ''1. MEĐU-KORAK''.

Na plesnoj smotri, iz naše škole su sudjelovale dvije skupine:

·Plesna skupina '' Maslačak''  , voditeljica Nataša Đuričić , učiteljica RN; (INA- Kreativni ples), iz MŠ Oriovac, 14 učenica

·Plesna skupina ''Pink Stars'', voditeljica Emica Pišonić, učiteljica RN; (INA-kreativni ples) iz PŠ Brodski Stupnik,12 učenika

Naši učenici nastupili su u dijelu programa Kreativni ples, tema je bila Putovanje, pa je tako plesna skupina ''Maslačak'' imala koreografiju ''Putovanje na tepihu'', a plesna skupina ''Pink Stars'' koreografiju''Čamac''.

U opuštenom ambijentu, kroz 60-ak minuta, učenici iz triju županija te učenice iz Plesne akademije ''Ane Maletić'' iz Zagreba,  prikazali su svoja dostignuća u kreativnom plesu, aerobiku, plesnoj tehnici i slobodnom plesnom stilu te pokazali jedni drugima što vole plesati i kako im to uspijeva, a voditelji su saznali kako školske plesne skupine vode njihove kolegice iz ostalih škola(županija).

Međužupanijska smotra je završna  aktivnost projekta Plesna kultura u osnovnim školama u školskoj godini 2013./14., a sudjelovalo je 217 učenika iz 12 škola i 12 mjesta (gradova/naselja) u pratnji 20 učitelja – voditelja.

Ponosni smo na naše učenike koji su svojim plesnim umijećem predstavili našu školu te na taj način dali svoj doprinos ovoj plesnoj Smotri.

Veliku zahvalnost iskazujemo roditeljima učenika koji su nam osigurali prijevoz učenika od naše škole do OŠ''Đuro Pilar'' i nazad, te im ovim putem još jednom zahvaljujemo.

U prezentaciji su fotogarafije…

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 8. 4. 2014.