Nova športska dvorana

Svečano otvorenje nove školske športske dvorane u Sl. Kobašu...

Posljednjeg dana 21. lipnja ove školske godine došlo je do velikog obrata u našoj OŠ „Dr. Stjepan Ilijašević“. Naime, u PŠ u Sl. Kobašu otvorena je dugoočekivana školska športska dvorana. Iako mnogi misle kako je Kobaš malo slavonsko selo koje nekim čudom ima novoizgrađenu školu, malo je onih koji nisu cijelo ovo vrijeme osjećali potrebu za dvoranom, a još manje onih koji nisu bili oduševljeni viješću kada su čuli da slijedi njezina izgradnja, a potom i svečano otvorenje. Sve se događalo vrlo brzo pred našim očima. Radost i uzbuđenje su rasli. Napokon je došao i taj dan svečanog rezanja vrpce. Umjesto najavljenog dolaska predsjednika Sabora, otvorio ju je, ne manje važan, državni tajnik Ministarstva znanosti, obrazovanja i športa gospodin dr. sc. Nevio Šetić uz nazočnost mnogih uvaženih gostiju, a blagoslovio župnik vlč. Mijo Dukić jer bez Božjeg blagoslova ništa nije potpuno.  Dvorana,  čiji je kamen temeljac položen još u mjesecu rujnu 2005. godine, površinom zauzima 834 četvorna metara i služi, prije svega, učenicima i djelatnicima škole, a potom i športskim te kulturnim udrugama iz toga kraja. Na dan otvorenja, konačno smo svi zajedno mogli s uzbuđenjem razgledavati i promatrati sve detalje u našoj novoj dvorani. Odvažno smo, i svečano, obećali da ćemo ju čuvati za buduće naraštaje jer pripada svim Kobašanima i svima služi na ponos. Iako se cijelu školsku godinu čekalo na otvorenje športske dvorane, tog vrućeg i sparnog dana mnoga su dječja lica bila ozarena i ispunjena zadovoljstvom zbog projekta čija je vrijednost vrlo velika, a najviše ipak pridonosi njima samima i njihovim potrebama. Dvorana će mnogima promijeniti život i odnos prema športu, stoga ovim putem zahvaljujem svima koji su na bilo koji način pridonijeli njezinoj izgradnji i tako našu kobašku školu učinili ljepšom i bogatijom dajući nam priliku da kroz ovaj prekrasni projekt učimo mnoge zanimljive športove i igre. Još jednom veliko hvala, i Bog blagoslovio sve koji su nam to omogućili.

objavio: Maja Matošević   datum: 21. 6. 2007.