Hrvatski olimpijski dan 10.rujna 2014. - „Brže,više,jače!“

Postoje posebni dani, dani koje slavimo i obilježavamo, dani koji su nam označeni u kalendaru, dani u kojima nam se nekako čini da shvaćamo što nam je u životu bitno. Danas je takav dan. Danas je rođendan dragoj baki „Sport“  i nećemo brojati ni godine ni bolesti, već joj zahvaliti za sve što nam je dala.

Duh olimpizma i bijela majica bili su simbol mira, prijateljstva i razumijevanja. U znak sjećanja na 10. rujna 1991. godine, kada je utemeljen Hrvatski olimpijski odbor, svake godine na taj se datum obilježava Hrvatski olimpijski dan. I ove godine u svim su se školama, pa tako i u našoj, nizom aktivnosti podsjetili na to što sport znači za svakog čovjeka, a posebno na to koliki je njegov značaj u razvoju djece.

Hrvatski olimpijski dan OŠ “Dr.Stjepan Ilijašević“ obilježila je po prvi put kao izvanučioničku nastavu u eko etno selu Lovčić.Učenici su, sudjelujući u raznim sportskim diciplinama uz dobro osmišljen program, pokazali kako ih se dobro može animirati za uspješan početak nove školske godine.

Programom obilježavanja olimpijskog dana zajednički djelujemo na promicanju olimpijskih načela među učenicima i poticanju razvoja sporta u RH.

U suradnji s lokalnom zajednicom, općinom Brodski Stupnik, omogućena nam  je provedba integriranog dana u selu Lovčić i program poticanja sporta lokalne razine.

Sudjelovali su svi učenici škole sa svojim razrednicima na 12 radnih mjesta i opće pripremnim vježbama uz vodstvo učitelja TZK-e (aerobik uz glazbu). Važno je poticati mlade na sportske aktivnosti, što je izuzetno važno i dobro za budućnost s obzirom na to da svi oni koji se bave sportom u ranoj mladosti žive tako i kasnije.

Aktivnosti u kojima su učenici sudjelovali:
Štafeta: skakanje u vrećama i nošenje jajeta u žlici, skok u dalj iz mjesta, trčanje na 20m, povlačenje užeta, badminton, nogomet, bacanje medicinke, kartanje, pikado, bacanje koplja, poligon okretnosti/spretnosti.

slike pogledajte u fotogaleriji

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 16. 9. 2014.