''Ruksak (pun) kulture '' u Pš Brodski Stupnik

U Pš Brodski Stupnik, 21.siječnja 2015.g. održana je lutkarska predstava i radionica u sklopu Projekta''Ruksak pun kulture''. To je zajednički projekt MZOS i Ministarstva kulture, a naša se škola prijavila na natječaj te je uz četiri škole na području Brodsko-posavske županije izabrana da sudjeluje u ovom projektu. Cilj projekta je približiti učenicima ruralnih mjesta kazalište te općenito kulturu i umjetnost.

Gostovalo je Dječje kazalište Branka Mihaljevića iz Osijeka s lutkarskom predstavom ''Pale sam na svijetu''.  Odličnu predstavu su nam odigrali nagrađivana glumica Areta Ćurković i mladi glumac Edi Ćelić. Nakon predstave, održana je radionica gdje su učenici pobliže upoznali kako nastaje lutkarska predstava, kakve sve lutke postoje i sl. Učenici su mogli pogledati lutke, držati ih, igrati se s njima, a sve to  uz vodstvo glumaca (uz već spomenute glumce, pomagala je i glumica Snježana Ivković). Učenici su imali prilike i izvesti  svoju  predstavu s lutkom koju su sami odabrali. Ovaj događaj oduševio je naše učenike,a ovo su neke od izjava:

''Bilo je jako lijepo,glumili smo i bila sam mali miš.'' (L.K.,1.r.)

''Glumila sam mačku i baš sam bila smiješna. (L.B.,1r.)

''Meni je baš bilo lijepo zato što sam vidjela onu glumicu,i onu drugu tetu što nam je poklonila bedževe i blokiće.'' (R.B., 1.r.)

''A ja znam glumit !!!''( L.P. ,1.r.)

Predstava je bila lijepa i zabavna. Radionica je bila odlična, svi smo se zabavili.( M. A. ,3.r.)

Lijepo mi je bilo. Dobro smo se zabavili kad smo glumili. (J. Č. 3.r.)

Bilo nam je jako zabavno. Gledali smo predstavu, igrali se lutkama i glumili.  Baš lijepo!(L. P. ,3.r.)

Cijela predstava mi se svidjela. Najbolje je bilo kad smo morali improvizirati predstavu. Bilo je smiješno, zabavno i nimalo dosadno.   ( B. B. , 3.r.)

Svidjela mi se radionica jer smo glumili. (E. K., 2.r.)

Svidjelo mi se sve.  (M. A.,2.r.)

Svidjelo mi se kad smo moji prijatelji i ja glumili.  (L. S.,2.r.)

Predstava mi je bila smiješna, jer se Pale morao sam prati iza ušiju. (  K. Š.,2.r.)

Svidjelo mi se kad je Pale pojeo puno kuglica sladoleda.  (  M . S. ,2.r.)

Ovaj događaj, osim poznatih glumaca, uveličali su i gosti: Maja Zrnčić, voditeljica programa Ruksak pun kulture iz Ministarstva kulture;  Ivica Lučić, ravnatelj Dječjeg kazališta Branko Mihaljević iz Osijeka i voditeljica propagande kazališta Tatjana Grganović; načelnik i zamjenik načelnika Općine Brodski Stupnik, gosp. Petar Lovinčić i gosp. Krešimir Prebeg te voditelj LAG Posavine gosp. Goran Jelinić. Osim učiteljica i osoblja škole (Zore Popović, Anđelke Kovač, Ranke  Banoža, Marije Malenica, Emice Pišonić  i Ankice Barac) koje su pripremile doček tu je bila i naša ravnateljica Darija Jozić Ratković koja je bila domaćin i suorganizator ovog događaja. Nadamo se da će se ovaj projekt nastaviti i da će naši učenici imati prilike još koji put doživjeti dan ''pun kulture'' u našoj školi.

Voditeljica Pš Brodski Stupnik

Emica Pišonić,dipl.učiteljica

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 29. 1. 2015.