SMOTRA PLESNOG STVARALAŠTVA ''6.KORAK''

SUDJELOVANJE NAŠE ŠKOLE   NA SMOTRI PLESNOG STVARALAŠTVA ''6.KORAK'' u KKD Ivana Brlić Mažuranić Slavonski Brod, 26.2.2015.g.

„6 . KORAK“ je smotra godišnjeg postignuća učenika osnovnih škola Brodsko-posavske županije u programima izvannastavne aktivnosti ples i aerobna gimnastika.

S ponosom ističemo kako je naša škola imala dvije skupine u programu Kreativni ples: Skupina Maslačak (MŠ Oriovac) i skupina  Blue Stars (Pš Brodski Stupnik).  Tema smotre bile su bajke i priče naše spisateljice Ivane Brlić Mažuranić.

Voditeljica skupine Maslačak ,učiteljica RN Nataša Đuričić ,osmislila je sa svojom skupinom prizore  iz bajke Lutonjica Toporko i devet župančića.

Skupina iz Pš Brodski Stupnik osmislila je koreografiju vezanu za priču Ribar Palunko i njegova žena.

Za četiri programske discipline(kreativni ples, plesna tehnika ,aerobika  i slobodni plesni stil) prijavljeno je 275 učenika iz Brodsko-posavske županije,57 učenika gostiju programa i 30 voditelja(učitelja i roditelja).

Iz naše škole nastupilo je ukupno 45 učenika (MŠ Oriovac 18 i Pš Brod. Stupnik 27 učenika.) Osim učiteljica voditeljica, u pratnji su nam bile i učiteljica Tanja Đurić te Katarina Šoštarić i Antonija Sekulić (roditelji pratitelji) kao velika podrška i pomoć tijekom cijelog dana trajanja Smotre. Tijekom dana  učenici su imali tehničku probu te Smotru na kojoj su svoju koreografiju izveli pred Prosudbenim timom kojeg čine Ilijana Lončar(plesna umjetnica, Požega) i Ivančica Janković (plesna pedagoginja iz Škole suvremenog plesa Ane Maletić iz Zagreba). Skupina iz Pš Brod.Stupnik nalazi se i među tri istaknute koreografije na Smotri kreativnog plesa.

Plesna revija u KKD Ivana Brlić Mažuranić održana je u 17 i 30 pred punom dvoranom (roditelja učenika i gostiju). Ističemo kako su učenici bili ne samo odlični na pozornici već i tijekom cijelog programa, a druženje i cijeli edukativni karakter ove smotre djeluje snažno i pokretački ne samo na učenike i njihove roditelje već i na cijelu lokalnu zajednicu u kojoj se ovih dana naveliko priča o nastupima naših  učenika na ''velikoj pozornici u gradu''.

Voditeljica INA Kreativni ples PŠ Brodski Stupnik

Emica Pišonić,dipl.učiteljica

više slika pogledajte u fotogaleriji

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 3. 3. 2015.