Međužupanijska smotra plesnog stvaralaštva

Nastup učenika PŠ Brodski Stupnik na Međužupanijskoj smotri plesnog stvaralaštva 27.3.2015.g.

„2. MEĐU-KORAK“ je smotra godišnjeg postignuća učenika osnovnih škola u programima izvannastavne aktivnosti ples i aerobna  gimnastika. Organizator je Inicijativa za promicanje plesne kulture u osnovnim školama Brodsko-posavske županije i  Udruga za promicanje kulture pokreta „KORAK-SB“, a održana je u OŠ“Đuro Pilar“ Slavonski Brod, PŠ Kolonija.

Skupina INA Kreativni ples iz PŠ Brod. Stupnik stekla je pravo sudjelovanja (na Županijskoj smotri održanoj 26.2.2015.g.) te su uz 312 učenika iz četiri županije nastupili na Smotri.

Smotra se sastoji od  discipline   KREATIVNI PLES, PLESNA TEHNIKA , AEROBIKA I SLOBODNI PLESNI STIL. Našu učenici nastupali su u disciplini Kreativni ples i predstavili koreografiju 'Ribar Palunko'' obzirom da je tema ove godine bila BAJKE I PRIČE IVANE BRLIĆ MAŽURANIĆ te smo bili jedna od tri skupine iz naše županije. Nastupili su i učenici iz Požeško-slavonske, Osječko-baranjske i Virovitičko-podravske županije te oko 55 učenika umjetničkih plesnih škola kao gosti programa ( Škola suvremenog plesa Ane Maletić iz Zagreba, Plesna radionica Ilijane Lončar iz Požege te učenici plesne škole u Glazbenoj školi Franje Kuhača iz Osijeka).

Pilot-projekt KORAK, kojemu je cilj  unapređenje plesne kulture u osnovnim školama, pokrenut je 2009. godine u OŠ „ Bogoslav  Šulek “Sl.Brod , 2012. godine je zaživio kao među školski projekt, a 2013. godine kao među-županijski.

Projektne aktivnosti provode županijske Inicijative za promicanje  plesne kulture u osnovnim školama.

Na tragu postignuća pilot-projekta, Ministarstvo znanosti,obrazovanja i sporta je dalo  suglasnost za projekt „Plesna kultura u osnovnim školama“, cilj kojeg je unapređenje plesne i kulture vježbanja u osnovnim školama Republike Hrvatske. Agencija za odgoj i obrazovanje je odobrila program „Izvannastavna aktivnost ples i aerobika u osnovnoj školi“.

Naša škola je ove godine sudjelovala  u Organizacijskom odboru smotre (ravnateljica Darija Jozić Ratković i voditeljica INA Kreativni ples PŠ Brod. Stupnik Emica Pišonić).

Medijski pokrovitelji događaju bili su tjednik Posavska Hrvatska i SBTV, a program su podržali Županija Brodsko-posavska i Grad Slavonski Brod.

Naši učenici, njih 29, uspješno su predstavili našu školu. Osim što su nastupali i pokazali svoje plesne pokrete te na taj način sudjelovali u jedno velikoj ''plesnoj priči'' , imali su prilike vidjeti nastupe i ostalih skupina.

Roditelji učenika sudjelovali su u organizaciji prijevoza ; Anita Prgomet, Antonija Hrvojević, Ivo Anđelić, Krunoslav i Martina Dražić ,Melita Kozarić te Antonija Sekulić i Katarina Šoštarić ( i u ulozi roditelja pratitelja), te ovom prilikom zahvaljujemo na podršci i pomoći. Veliko hvala i gđi Mirjani Beronja na izradi kostima bez kojih nastup ne bi ostavio ovakav pozitivan dojam.

Uz Smotru održan je i radni sastanak (voditelji,mentori,plesni pedagozi,ravnatelji) na kojem je odlučeno da se Međužupanijska plesna smotra održi i idućih godina. Smotra je prilika da pokažemo svoj rad ,da uživamo u plesu, steknemo nova prijateljstva  te se nadamo da ćemo nastaviti s uspješnim plesnim pokretima i sljedeće godine.

Voditeljica INA Kreativni ples PŠ Brodski Stupnik
Emica Pišonić.dipl.učiteljica

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 1. 4. 2015.