Posjet kazalištu povodom manifestacije U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić

Učenici Pš Brodski Stupnik posjetili su kazalište u Slavonskom Brodu, u utorak 14.4.2015.godine  povodom manifestacije U svijetu bajki Ivane Brlić Mažuranić.

U Kazališno koncertnoj dvorani  Ivana Brlić Mažuranić pogledali su glazbeno-scensku čaroliju    ''Lutonjica Toporko i devet župančića'' .

Predstava je rađena prema  pripovijetki iz knjige Ivane Brlić-Mažuranić Priče iz davnine, a njena je poruka: čovjek je dio prirode i svaka izolacija predstavlja udarac na njegovu slobodu.

‘Lutonjicu Toporka i devet župančića’ izveli su članovi dramske sekcije osnovnih škola “Ivan Goran Kovačić”, “Vladimir Nazor” i “Đuro Pilar”, zatim Studija za moderni i klasični ples “Brodski leptirići”te glumci brodskog Dječjeg kazališta “Ivana Brlić-Mažuranić”.

Izjave učenika nakon kazališne predstave …

1.r.

Najviše mi se svidjelo..

….kad se srušio zid na kraju i vidjela se priroda. (Đuro J.)

…kad je dječakov djed naredio da ide naći svoju braću.(Hana B.)

…na kraju,kad su našli braću, i kad smo pljeskali. (Rea B.)

…djevojčica s bubnjevima(Lucija K.)

4.r.

Najviše mi se svidjelo kada su djeca –glumci plesali,a mi smo pljeskali . To  je bilo kao da smo mi na pozornici. Predstava je također bila jako poučna;moramo slušati starije,ako pomažemo drugima i oni će pomoći nama.    (Ela K.)

Meni je predstava bila prelijepa zato što je Toporko nalazio u svemu rješenje. Poučio nas je da moramo slušati starije i da moramo voljeti prirodu. Bilo bi dobro da u školskoj godini ima više kazališnih predstava i sličnih aktivnosti.   (Nika B.)

Meni je bilo najdraže kada je župan razbio zid između prirode i dvorca i tako se povezao s prirodom.

(Mihael F.)

Meni se svidjelo što su bili dobri efekti:svjetlo,glazba,zvuk i rekviziti i sve ostalo.(Dominik S.)

Cijela predstava je bila poučna i jako zanimljiva. Zato što sam naučila da moramo slušati starije i pomagati drugima. (Laura B.)

Nakon predstave učenici su imali prilike vidjeti kuću Ivane Brlić Mažuranić, prošetati Korzom ,pogledati i sudjelovati u  radionicama koje su s održavale na otvorenom npr. Bajkopričalica i  sl. Nadamo  se da ćemo i sljedeće godine posjetiti kazalište i grad Slavonski Brod kada traje ''tjedan veselja,smijeha, dječje mašte i razigranosti''.

Voditeljica PŠ Brodski Stupnik Emica Pišonić,dipl učiteljica

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 20. 4. 2015.