Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje

Dani kruha – dani zahvalnosti za plodove zemlje – obilježavaju se svake godine tijekom listopada u našoj osnovnoj školi. Svečanostima Dana kruha, uz molitvu, blagoslov i simbolično blagovanje kruha zahvaljujemo Bogu na svim plodovima, radostima, uspjesima i darovima kojima smo tijekom godine kao narod i kao pojedinci bili podareni. Učenici 8.k razredapodručne škole u Slavonskom Kobašu obilježili su Dane kruha uz kruh i krušne proizvode koje su pripremili marljivi roditelji za ovaj dan koji smo proveli sa slasnim zalogajem.

Obilježavanje Dana kruha u osnovnim i srednjim školama, učeničkim domovima, te ustanovama za odgoj i obrazovanje, pridonosi potpunijem odgoju i obrazovanju za zaštitu okoliša, upoznavanju i očuvanju biološke raznolikosti Hrvatske, podizanju svijesti o ekološkoj poljoprivredi i zdravoj prehrani, a temelji se na izgrađivanju pozitivnih stavova i stvaranju pravilnog emocionalnog odnosa djeteta–učenika i prirode.

U školskim prostorima postavljaju se izložbe plodova zemlje užeg zavičaja, kruha i krušnih proizvoda, različitog sjemenja, te starih alata koji su se koristili ili se još koriste u obradi zemlje i pripremi kruha.

objavio: Ivan Pehar   datum: 16. 10. 2015.