Pojekt Zdravlje dolazi s hranom

U našoj školi je osnovan Tim za školsku kuhinju s ciljem evaluacije svih aktivnosti projekta Zdravlje dolazi s hranom te unapređenja školske kuhinje i nakon završetka projekta.

Predviđeni početak i završetak provođenja projekta je od rujna 2015. do lipnja 2016. godine.

Ciljevi koji se postižu provođenjem projekta:
-poboljšati prehranu učenika tijekom boravka u školi uvođenjem kvalitetnijih obroka
-učenici sudjeluju u kreiranju jelovnika, a kroz radionice na satu razrednika pripremaju zdrave oboke
-roditelji su uključeni u brigu o zdravoj prehrani u školi kroz radionice
-provedena implementacija HACCP načela u školskoj kuhinji u Matičnoj školi i u prostorijama za serviranje hrane u Područnoj školi Slavonski Kobaš

U sklopu projekta nutricionistkinja gđa. Sandra Bilić održala je zanimljivo i poučno predavanje o zdravoj prehrani za učenike , roditelje i učitelje naše škole 15. ožujka 2016. u školskoj dvorani u Oriovcu. Prisutni su mogli postavljati pitanja na koje je  gđa. Sandra Bilić spremno i temeljito odgovarala.

Radionice s učenicima omogućuju učenje kroz akciju i sudjelovanje te na taj način stječu znanje, vještine i kompetencije za kvalitetniji život.

U radionicama sudjeluju svi učenici od 1. do 8. razreda naše škole. Sa svojim razrednicima uz pomoć naše kuharice pripremali su obroke.

Teme radionica:

1. i 2. razredi  pripremaju voćne salate

Učenici 2.k. i učiteljica Julijana Kolundžić

VOĆNO IZNENAĐENJE
Učenici 1.k razreda i učiteljica Ivana Franić pripremili su zdrav obrok – voćnu salatu.
Za pripravu voćnog iznenađenja bile su nam potrebne različite vrste voća, med i jedan limun.
Prvo smo oprali ruke te stavili pregače. Dobro smo oprali voće koje smo zatim ogulili i narezali na komadiće te ih stavili u veliku posudu. Iscijedili smo limun i njegov sok dodali voću. Zatim smo stavili dvije žličice meda te sve promiješali. Posudu s voćem smo stavili u hladnjak na 2 sata. Voće smo razdjelili u zdjelice te ga servirali i, naravno, pojeli.

Učenici 2.a razreda i učiteljica Nataša Đuričić

Učenici 2. s  razreda i učiteljica Emica Pišonić

3. i 4. razredi pripremaju zdravi doručak

Učenici 3.a razreda i učiteljica Blaženka Ivić

Učenici 4.a i učiteljica Đurđica Kuleš

5. i 6. razredi pripremaju kuhani obrok - riža, ...

Učenici 5.a razreda i razrednica Jasna Vidmar

Učenici 6.k i razrednica Ana Vizjak

Učenici 5.b razreda i razrednica Marija Malenica

Kuhali smo zdravi obrok kakav bi bio dobro prihvacen u nasoj tjednoj prehrani u skoli. To je bila riza pirjana na maslacu i crvenom luku , uz dodatak kuhanog povrca. Naucili smo sve faze pripreme, a zatim se pocastili u blagovaoni skole. Prazne zdjele dokaz su da je bilo u slast.

Učenici 6.b razreda i razrednica Alena Martinović Mileusnić

7. i 8. razredi pripremaju kuhani obrok po izboru učenika

Učenici 8.a razreda i razrednica Ivana Dujić

Učenici 8.b razreda i razrednik Mario Marković

Učenici 8.k razreda i razrednik Ivan Pehar

Učenici 7.b razreda i razrednica Antonija Jagodar

Učenici 7.k i razednik Pjer Zukanović

Voditeljica Tima za školsku kuhinju Elizabeta Klaić

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 5. 11. 2015.