Proslava sv. Nikole i priredba učenika PŠ Brodski Stupnik

Dana 4.prosinca 2015.godine naša škola je obilježila blagdan Svetog Nikole, zaštitnika djece i pomoraca. U matičnoj školi djecu je posjetio i dariovao sv. Nikola, dok je u Društvenom domu Brod. Stupnik organizirana priredba na kojoj se okupilo mnoštvo roditelja,baka,teta ,djece i ostalih posjetitelja ,kao i načelnik Općine Brod.Stupnik,  gosp.Petar Lovinčić.

Priredbu je organizirala učiteljica Anđelka Kovač,a učiteljice su sa svojim učenicima uvježbale izvedbu na pozornici. Nastupili su svi učenici naše škole te predškolska djeca koja pohađaju Igraonicu u našoj školi . Učenici su pokazali svoja pjevačke, plesačke  i glumačke sposobnosti . Djeca iz Igraonice su nam pjevala ''Kad i sretan'' i ''Sveti Niko''  (voditeljica Kristina Čeliković).  Učenici 1.razreda su nam i recitirali i pjevali pjesmu ''Sveti Niko'' . Drugi razred je recitirao svoje stihove (sastavljeni na dodatnoj nastavi hrvatskog jezika s učiteljicom Martinom Vratarić) te su pjevali pjesmu ''Niko bijeli dare dijeli''.

Treći razred nam je pjevao  ''Šaputanja'' ,a recitirali su i prigodne  pjesmice.  Učenici polaznici INA Kreativni ples izveli su koreografiju ''Jingle Bell Rock'' s prigodnim odjećom. Učenici koji polaze INA Lutkarsko-dramsku skupinu pokazali su svoje umijeće recitiranja. Četvrti razred izveo je prigodne recitacije i pjesme te nam je dozvao svetog Nikolu.  Uslijedilo je darivanje djece poklonima koje je financirala  Općina Brodski Stupnik.

Hvala svima koji su na bilo koji način sudjelovali i pomogli da se održi priredba,  te posebno gosp.Tomislavu Grbić koji nam je bio''sveti Nikola'' .  Zahvaljujemo Općini Brodski Stupnik, odnosno načelniku P.Lovinčić i i zamjeniku načelnika K.Prebeg, na besplatno iznajmljenom prostoru Društvenog doma kao i na darovima koji su uveselili naše učenike.

Voditeljica PŠ Brodski Stupnik

Emica Pišonić,dipl.učiteljica

objavio: Ivana Brekalo   datum: 4. 12. 2015.