''MALI VOLONTERI, VELIKA SRCA''

Svečana dodjela nagrade ''Otisak srca'' za volontersku inicijativu Pš Brodski Stupnik

''MALI VOLONTERI, VELIKA SRCA''

Nacionalna zaklada za razvoj civilnog društva,u ponedjeljak,14.12.2015., organizirala je svečanost u Zagrebu,u Muzeju Mimara,na kojoj su dodijeljene godišnje volonterske nagrade ''Otisak srca''. Među devet nagrađenih osnovnih škola nalazi se i naša škola, odnosno Pš Brodski Stupnik, koja je dobila nagradu za volontersku inicijativu ''MALI VOLONTERI, VELIKA SRCA'' .

Nagradu za najkvalitetnije i najinovativnije volonterske inicijative u osnovnim školama Nacionalna zaklada dodjeljuje od 2006. godine, a od 2007. godine nagrađuje i najinovativnije modele razvoja volonterstva u srednjim školama. Natječaj je otvoren za sve škole u Republici Hrvatskoj, a svaka nagrada uključuje 10.000,00 kuna za provedbu nagrađene inicijative ili modela volontiranja te plaketu "Otisak srca".

Naš škola prijavila je akciju kojom će se učenici,roditelji i učiteljice baviti problemima starijih osoba u mjestu  ali će tijekom volontiranja naučiti neke i nove vještine, običaje i sl. od svojih novih prijatelja-starijih osoba.

Na svečanosti su iz naše škole nazočili učenici (Lea K.,1.r.; Rafael Š., 2.r.;Ema K., 3.r. ;  Tamara Š., 4.r.), njihovi roditelji (gdja Melita K. i gdja  Katarina Š.), zamjenik načelnika Općine Brod.Stupnik Krešimir Prebeg,  zamjenica ravnateljice Jasna Vidmar, te voditeljice inicijative  Mirela Aladrović i Emica Pišonić.

Nagrada - priznanje školi, plaketa ''Otisak srca'' te financijska podrška,a najviše suradnja roditelja sa školom , stvara jednu lijepu priču o zajedništvu, volonterstvu i novim iskustvima  u Brodskom Stupniku.

Voditeljica volonterske inicijative,

Emica Pišonić, dipl.učiteljica

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 16. 12. 2015.