16.zimska izložba likovnih radova učenika OŠ Brodsko- posavske županije

Motivacija i naziv izložbe je Polja milosrđa prema priči iz 1903 g. I.B. Mazuranić.
Desilo se da je otvorena  istovremeno sa proglašenom godinom milosrđa što se dešava svakih  25 godina.
"Milosrđe je milo, a ne žrtva."

"Blago milosrdnima, oni će zadobiti milosrđe. " (Mt. 5,7) poruke pune poticaja za sve vjernike.
Kroz ovu priču naša draga Ivana pozvala nas je da proširimo polja milosrđa.
Djevojčica u izlizanoj haljini, na studeni vjeruje da ce Božić doći,uz radost djeljenja svoje  hrane njeno siromaštvo nadvisi raskoš i bogatstvo njena srca i čudo se desi.
Svi se pitamo jesmo li suviše naivni kad vjerujemo u ovakve price- no sve je  u redu, bez osjecaja  za nadnaravno svijet bi izgubio ključnu dimenziju .
Cestitam mojim dragim učenicama koje su nesebičnim i vrijednim radom kreativno i kvalitetno oslikale svoj doživljaj priče i  lijepo predstavile našu školu na 16. Zimskoj izložbi. Likovnih  radova učenika OŠ naše županije . Nagrađene su simbolom milosrđa - anđelom , te zahvalnicom  i kalendarem za 2016. g. sa 18 najboljih radova.
To su Marija Zulic 8a, Ozana Mitrović  7 k i Tena Abram  4k , koja je jedina od RN sa cijele zupanije dobila nagradu.
Pozivam Vas na ovu lijepu izložbu koja je postavljena u LS " V. Becic " na Korzu, da i  vaša srca otvori za milosrđe i  dobrotu, na dobar osjećaj zbližavanja .
Blagoslovljen Božic uz puno ljubavi!

Učiteljica LK Alena Martinović Mileusnić

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 23. 12. 2015.