7. Međužupanijska smotra učeničkih zadruga

Ove godine bili smo domaćini 7. Međužupanijske smotre učeničkih zadruga

Dana 5. lipnja 2009. održana je 7. Međužupanijska smotra učeničkih zadruga  Brodsko-posavske županije čiji je domaćin bila naša škola, OŠ "Dr. Stjepan Ilijašević", ali i Općina Oriovac budući da je sve održano u prostorijama Hrvatskog doma u Oriovcu. Na smotri je sudjelovalo 12 zadruga osnovnih i srednjih škola s područja Brodsko-posavske i Požeško-slavonske županije, a to su: Lipovica - Cernik, Iskrice - OŠ Mato Lovrak Nova Gradiška, Osvit - Okučani, Zlatno klasje - Sibinj, Tkanica - Milan Amruš, SŠ Pakrac, Markovac - Vrbova, Pravi izbor - Lužani, Gaj - OŠ Ljudevit Gaj Nova Gradiška, Pčela - Kopanica, SŠ Matija Antun Reljković Sl. Brod te "naši" Suncokreti. Učenici nižih razreda naše škole kratkim su programom najavili početak ove svečane manifestacije, a sve nazočne sudionike i goste pozdravila je ravnateljica škole, gđa. Ljubica Milašin. U  službenom dijelu programa posjetitelji su mogli vidjeti raznovrsne radove učenika i njihovih učitelja mentora - od ručnih radova, heklanja, štrikanja, zlatoveza, tapiserija, keramičarskih radova, cokla i ukrašavanja do prikaza uzgoja i razvoja dudovog svilca koji je ujedno pobudio i najveći interes posjetitelja.
Svi sudionici smotre, zajedno sa svojim učiteljima mentorima, primili su prigodne zahvalnice, a samo su, prema stručnoj procjeni prosudbenog povjerenstva, prve tri plasirane zadruge primile diplome. Ponosni smo što smo se pokazali kao dobri i uspješni domaćini ovogodišnje smotre zadrugarstva, a u tome su nam uvelike pomogle i mnoge majke i bake koje su priredile kolače dobrodošlice.

Više o samoj manifestaciji pogledajte u video i fotogaleriji.

objavio: Maja Matošević   datum: 22. 7. 2009.