Obilježen Međunarodni dan plesa u PŠ Brodski Stupnik

Dana 29.4.2016.g. u PŠ Brodski Stupnik obilježili smo Međunarodni dan plesa u sklopu projekta  Uhvati ritam. To je projekt Udruge hrvatskih učitelja Zvono kojim se kroz niz aktivnosti, u kojima su povezane glazba i ples, obilježio Međunarodni dan plesa.

Učenici polaznici INA Kreativni ples pokazali su svoje plesne pokrete iz više područja: folklor, kreativni ples,aerobik i slobodni plesni stil .

Učenici koji polaze ''Mali folklor''  (KUD ''Zrinski''  Brod.Stupnik) plesali su u kolu i pjevali ''Seljančice malena''  te tako pokazali da se njeguju i čuvaju od zaborava  stari plesovi našeg zavičaja.

U području kreativni ples učenici su prikazali ''Morsku priču'' . To  je plesna koreografija s kojom su naši učenici nastupali na Smotri plesnog stvaralaštva  Brodsko-posavske županije ,u veljači ove godine -  7.KORAK u sklopu manifestacije 13.dani plesa u čast Miji Čorak Slavenskoj.

U slobodnom plesnom stilu izvedene su dvije koreografije: pjesmu ''Nije lako bubamarcu''otplesali su najmlađi polaznici naše skupine ,a veselu skladbu i  ples ''Meksički šešir'' učenici su naučili na nastavi glazbene kulture te su za  ovu priliku imali i kostime.

Plesna koreografija iz područja aerobik izvedena je uz popularnu glazbu koju su učenici sami odabrali, kao i plesne pokrete koje su sami osmišljavali te dodali elemente gimnastike i breakdance-a.

Nakon svih nastupa učenici su se opustili uz glazbu te su im podijeljene diplome u znak njihovog doprinosa ovom velikom događaju za sve one koji vole ples.

Potrebno je istaknuti kako učenici već drugu školsku godinu imaju primjerenije uvjete za uvježbavanje plesnih pokreta zahvaljujući Općini Brodski Stupnik koja nam besplatno iznajmljuje prostor Društvenog doma za potrebe nastave TZK i Izvannastavnu aktivnost Kreativni ples. Stoga se ovim putem zahvaljujemo Općini Brodski Stupnik na prostoru kao i svim pomagalima koje su ove godine nabavili za potrebe nastave TZK.

Zahvaljujemo i svim roditeljima koji su pomogli u izradi kostima uz koje su plesni prikazi uspješniji i zanimljiviji.

Naša poruka (dio poruke ovogodišnjeg obilježavanja Međunarodnog dana plesa)   je

......plešimo....pokret ljubavi....pokret pravde.....svjetlo istine...

Veselimo se sljedećem plesnom događaju.

Voditeljice  Emica Pišonić i Martina Vratarić

objavio: Tatjana Hajnal   datum: 12. 5. 2016.