Dan darovitih učenika 2017.

Dan darovitih učenika u Hrvatskoj se obilježava 21.ožujka. Obilježavanjem ovog dana nastoji se naglasiti važnost organiziranja sustavne brige i podrške za darovite učenike.

Povodom obilježavanja Dana darovitih učenika, na ponou u Matičnoj školi, naši učenici i roditelji koji su posjećivali školu mogli su pročitati korisne i zanimljive informacije o darovitosti. Učitelji su mogli pročitati o primjeni igara za poticanje kreativnosti u nastavi.

U našoj školi u ovoj školskoj godini psihologinja vodi dvije skupine potencijalno darovitih učenika. Učenici četvrtog razreda kroz projekt „Škola za 21. stoljeće, škola za kreativnost“ uz pomoć didaktičkih igara razvijaju svoju kreativnost. Osim rada u školi, za učenike ove skupine u travnju će biti organizirana i Proljetna škola kreativnosti u Osijeku gdje će pohađati različite radionice i družiti se s potencijalno darovitim učenicima iz škola s područja nekoliko županija. Učenici petog razreda pohađaju kreativne radionice tijekom cijele godine kao izvannastavnu aktivnost. Za njih je organiziran posjet u Slavonski Brod gdje su s drugim potencijalno darovitim učenicima imali priliku pokazati i svoj istraživački duh što im se jako svidjelo.

Osim dobrobiti koju potencijalno daroviti učenici imaju družeći se s učenicima sličnima sebi, važan nam je i rad na razvoju kreativnosti. Naše učenike očekuje budućnost koju mi ne poznajemo, a za istu ih moramo pripremiti. Zadaća nam je učiniti ih spremnima za nove izazove, ideje, rješenja.

Ana Zdjelarević, mag.psych

objavio: Emica Andrijević   datum: 28. 3. 2017.