Posjet Lovačkom društvu "Orljava" Slavonski Kobaš

Učenici Područne škole Slavonski Kobaš, Osnovne škole "Dr. Stjepan Ilijašević" dana 15.9.2017. imali su integrirani dan - Dan otvorenih vrata lovačkog doma Lovačkog društva "Orljava" iz Slavonskog Kobaša. Učenike i njihove učitelje pred lovačkim su domom dočekali predsjednik LD "Orljava", gosp. Dubravko Kolundžić te lovnik LD "Orljava", gosp. Karlo Kolundžić i članovi društva Željko Zavišić, Mijo Matok, Stjepan Župan, Petar Jelić te Ljubica Olujević.

Učenici su se podijelili u dvije grupe: na razrednu i predmetnu nastavu. Razredna nastava se sa svojim učiteljicama: Terezijom Ferić, Marijom Pišonić, Ivanom Franić i Julijanom Kolundžić, pod vodstvom lovnika Karla Kolundžića, uputila prema polju gdje su obišli hranilište i solište. Učenici predmetne nastave s nastavnicima: Slađanom Kristek, Ivanom Peharom, Renatom Vidović, Josipom Jagodarom, Marijom Rendić, Ružicom Ivezić, Pjerom Zukanovićem, Dariom Vidmarom i Maricom Jularić ostali su u prostorijama lovačkog doma gdje im je prezentirana povijest LD "Orljava" te pojašnjeni svi termini vezani uz lovstvo, biologiju i zoologiju. Učenici su nakon izlaganja imali kviz, a najbolje znanje pokazali su učenici 8. razreda i učenici 3. razreda koji su dobili priznanja LD "Orljava" koja im je uručio predsjednik Dubravko Kolundžić. Nakon kviza, učenici su upoznali pasmine s kojima lovci odlaze u lov. Učenici su se s njima poigrali, a nakon toga je bila zakuska za učenike koju su organizirali članovi LD "Orljava", a financirala Općina Oriovac.

Ovim posjetom, OŠ "Dr. Stjepan Ilijašević" pokazala je da želi surađivati s udrugama civilnog društva koje djeluju na području naše općine. Predsjednik LD "Orljava" naglasio je kako je ovo prvi puta kako su djeca posjetila lovački dom i upoznala se s terminima lova i lovstva. Izrazio je želju da se ovakvi posjeti organiziraju i u budućnosti jer su svi jako zadovoljni s ovim integriranim danom. Učenici i učitelji oduševljeni su viđenim te se nadaju da će se i u budućnosti češće organizirati slične aktivnosti.

Josip Jagodar, prof

objavio: Ivan Pehar   datum: 16. 9. 2017.