DAN RUŽIČASTIH MAJICA

I tako je jedan hrabri dječak odjenuo majicu ružičaste boje. Trebao je biti oličenje hrabrosti i empatije jer je nosio ružičasto kao znak podrške majci oboljeloj od raka dojke, no postao je žrtva vršnjačkog nasilja. Samo zato što je bio dječak koji je nosio ružičasto!

Kao reakcija na incident, nastao je Dan ružičastih majica koji se obilježava svake godine zadnje srijede u mjesecu veljači. To je dan borbe protiv vršnjačkog nasilja.

Dan ružičastih majica obilježava se svake godine i u našoj školi, a ove godine provedeno je nekoliko aktivnosti. Obilježavanjem poručujemo da je vršnjačko nasilje prepoznato kao problem, da djelujemo kako bi ga spriječili  i da se ne tolerira u našoj školi.

Učenici Dramske skupine su i ove godine pripremili igrokaz kojim su pokazali kako se ponašati u situacijama kada smo u opasnosti vršnjačkog nasilja. Skupina je odlično prikazala svoj igrokaz, a pripremala ih je učiteljica Ana Vizjak. Igrokaz je izveden za sve učenike u prostorima matične škole, a učenici područnih škola su isti gledali preko pametne ploče ili projektora, svatko u svojoj školi.

Učenici razredne nastave su tijekom dana izvlačili prigodne poruke. Učenica A. Ž. izradila je poruke o nenasilju koje smo postavili na drvo koje je oslikano na zidu hodnika, na katu škole.

Za učitelje je bilo organizirano predavanje „Bullying-nasilje među djecom“ od strane Zavoda za javno zdravstvo BPŽ.

Također su svi koji su mogli odjenuli ružičasto kao znak podrške svim žrtvama vršnjačkog nasilja.

objavio: Ana Zdjelarević   datum: 23. 3. 2018.