Izvanučionička nastava u Krapinu-Trakošćan-Varaždin

Izvanučioničku nastavu u Hrvatsko zagorje uspješno su realizirali učenici petih razreda OŠ „Dr. Stjepan Ilijašević „ Oriovac i PŠ Slavonski Kobaš u pratnji svojih razrednica; Marije Tomljenović, Slađane Kristek i Antonije Jagodar.

U ranim jutarnjim satima 30. 5. 2018. okupili smo se ispred škole i uputili prema Krapini gdje smo posjetili Muzej krapinskih neandertalaca. Moderno osmišljena šetnja  uz multimedijalni pristup nije ostavila nikoga ravnodušnim. Putovanje smo nastavili uputivši se prema dvorcu Trakošćanu koji je nekad bio u vlasništvu obitelji Drašković. Izvanuučioničku nastavu završili smo odlaskom u barokni grad Varaždin, nekadašnji glavni grad naše domovine. Uz ugodnu šetnju uživali smo u razgledavanu povijesnih i kulturnih znamenitosti kao npr. utvrde, starih arhitektura i baroknih crkava. Učenici su „špancirali“ varaždinskim šetalištima te promatrali nekadašnje majstore,  šegrte i stare zanate. Prošetali smo i varaždinskim gradskim grobljem kao tihim parkom koji bi svatko trebao posjetiti zbog maštovitosti i duhovnog opuštanja.

Svi ciljevi izvanučioničke nastave uspješno su realizirani kako edukativno tako i zabavno. Vratili smo se kući u kasnim večernjim satima zadovoljni što smo ponovno potvrdili činjenicu da na putovanjima i kroz osobno iskustvo najviše nauče i učenici i učitelji.

učiteljica povijesti

Antonija Jagodar

objavio: Ivan Pehar   datum: 4. 6. 2018.