IUN SEDMIH RAZREDA PLITVIČKA JEZERA - SMILJAN

Učenici 7. A, 7. B i 7. K razreda OŠ „Dr. Stjepan Ilijašević“ Oriovac u pratnji svojih razrednika, Jasne Vidmar, Josipa Pišonića i Renate Vidović uspješno su realizirali planirane sadržaje izvanučioničke nastave na Plitvička jezera i u Smiljan.

U ranim jutarnjim satima 30. svibnja 2018. krenuli smo put našeg odredišta, prema planu. Tijekom vožnje do Plitvičkih jezera panoramski smo razgledali Zagreb, Karlovac i Turanj (Muzej tenkova uz cestu) te se na nekoliko minuta zaustavili u Rastokama. Sva mjesta koja smo vidjeli su popraćena korisnim informacijama.

U 11:00 smo stigli na Plitvička jezera gdje smo nakon kratkog osvježenja pošli u razgledavanje istih. Prvo smo se uputili do Velikog slapa, a zatim laganom šetnjom uz donja jezera do Kozjaka gdje smo napravili malu pauzu. Zatim smo se ukrcali na brodić „Lija“ koji nas je prevezao na drugu stanu te smo turističkim vlakom panoramski razgledali jezera i tako nakon kratke šetnje završili razgledavanje Plitvičkih jezera. Učenici su se pridržavali svih unaprijed dogovorenih pravila ponašanja i cijelo razgledavanje je prošlo izvrsno, a učenici su dali vrlo pozitivne komentare i u autobusu prepričavali svoje dojmove i saznanja.

U 14:50 smo bili u Korenici na ručku prema planiranom. Učenici su bili zadovoljni hranom. Budući da se u sklopu restorana nalaze mnoge preparirane životinje učenici u uživali razgledavajući ih. Nakon ručka obišli smo i mali zoološki vrt (u kojem su imali priliku vidjeti medvjede, jelene, divlje svinje, konje…) koji je također pripadajući dio restorana.

U 17:00 smo imali obilazak Muzeja Nikole Tesle u Smiljanu (Smiljan je rodno mjesto Nikole Tesle). Ondje smo uz pratnju vodiča čuli zanimljivu priču o životu i djelu Nikole Tesle, vidjeli mnoštvo multimedijskih i drugih sadržaja, te pogledali dokumentarni film o Nikoli Tesli. Učenike je bez riječi ostavio princip rada bežične struje koju su i u stvarnosti doživjeli. Nakon filma učenici su imali priliku istražiti igralište napravljeno na principu Teslinih izuma.

Iz Smiljana smo krenuli u 19:00 sati. Povratne informacije učenika su izrazito pozitivne i učenici su dobili nova saznanja i vještine. Učenici su se cijelo vrijeme IUN izrazito pristojno ponašali i poštovali dogovorena pravila. Svi planirani sadržaji su i ostvareni.

Učiteljica engleskog jezika, Jasna Vidmar

objavio: Ivan Pehar   datum: 7. 6. 2018.