Odabrani likovni radovi - 20. KANAGAWA

Odabrani dječji likovni radovi za 20. Bienalnu međunarodnu izložbu dječje umjetnosti Kanagawa (Japan)

Hrvatski školski muzej objavio je likovni natječaj za 20. Bienalnu međunarodnu izložbu dječje umjetnosti Kanagawa u Japanu početkom rujna ove godine.

Hrvatski školski muzej sudjeluje u suradnji s Veleposlanstvom Japana u organizaciji i prikupljanju dječjih likovnih radova za međunarodnu izložbu dječje umjetnosti u japanskoj prefekturi Kanagawa.

Svake druge godine na poziv organizacije JOCA (Japan Overseas Cooperative Association) Hrvatski školski muzej objavljuje natječaj za prikupljanje dječjih likovnih radova djece u dobi od 4 do 15 godina. Idejna misija ove međunarodne manifestacije je potaknuti snove i kreativnost današnje djece koja će postati nositelji sutrašnjice te osvijestiti važnost međusobnog razumijevanja različitih kultura čitavog svijeta. Tema je slobodna.

Pristiglo je 1125 radova. Hrvatski školski muzej priredio je izbor dječjih likovnih radova (147 likovnih radova). Radove je odabralo stručno povjerenstvo u Hrvatskom školskom muzeju.

Sa naše škole poslali smo 6 radova  a 30.11. doznali smo da tri  naša rada su izabrana za ovu međunarodnu izložbu koja će se odvijati u ljeto 2019 g. u Kanagawi  u Japanu. To su radovi Rafaela i Tamare Šoštarić ( Va i VIIa) te Tene Abram (VIIk)

Čestitam im i ovim putem na velikom uspjehu i želim uspjeh na izložbi u Japanu. Također su sudjelovale i J.B.(VIIk) , M.A.(VIIa), T.P.(Vb)

Ove godine već sudjelujemo na izložbi dječje umjetnosti u japanskom gradu Nariti ,  a predstavlja nas također rad Tamare Šoštarić (VIIa) i rad Lucije Kolundžić (VIIk). Tema koja je inspirirala mlade stvaraoce bila je Festival. Tamara  i Lucija su  slikale naše maškare  -različite skupine koje se prezentiraju na riječkom karnevalu.

U prilogu su fotografije radova za Kanagawu redom kako su učenici zapisani a poslije za Naritu.

Učiteljica LK

objavio: Alena Martinović Mileusnić   datum: 3. 12. 2018.