Domovini na dar

Još jedna u nizu ljetna likovna izložba "Domovini na dar"

Ljetna likovna izložba “Domovini na dar“  osma je u nizu dosad priređenih izložbi radova učenika osnovnih škola županija ISTOČNE SLAVONIJE kojom Odjel dječjeg likovnog stvarlalaštva  Galerije umjetnina grada Sl. Broda   slavi ideju zahvalnosti i pridonosi  svečanom obilježavanju DANA DOMOVINSKE ZAHVALNOSTI I DANA POBJEDE, 5. kolovoza. Organizirana je u suradnji sa Društvom  Naša djeca iz Sl. Broda  u čijoj dvorani je  i otvorena, 4. kolovoza u 11 h.

Prema procjeni stručnog povjerenstva za odabir i vrednovanje likovnih radova, dodijeljeno je deset jednakovrijednih  nagrada za najbolja likovna ostvarenja.

Čestitam  Mihaelu Pišoniću, najmlađem nagrađenom, učeniku drugog razreda PŠ Sl.Kobaš, pod vodstvom učiteljice Ljubice  Milašin i Moniki Bazina, učenici VI. a razreda  matične škole. Učenici  i njihovi mentori, kao i škola, nagrađeni su umjetničkim suvenirom, DARO-ZAHVALNICOM, s uklesanom strukturom kristala vode koji nastaje u vodi pri molitvi, izrađenom od bračkog kamena.

Sam čin otvorenja izložbe uveličan je i projekcijom animiranog filma - Domovini na dar - igre redizajna državnih simbola-, također uratka učenica i učitelja naše škole. Čestitam i Luciji Beronji i Ruži Mandir, Jeleni i Magdaleni Šoštarić, kao i ostalim sudionicima izložbe sa naše škole i veselim se daljnjoj suradnji .

Dječji radovi nam govore da stvaramo i potičemo druge na stvaralaštvo jer je u tome najveća vrijednost ljudskog života.

objavio: Alena Martinović Mileusnić   datum: 10. 8. 2010.