Večer društvenih igara u Slavonskom Kobašu

Večer društvenih igara zvuči pomalo čudno u bespućima i mogućnostima interneta. Ne čini se kao velika novost, ali je želja učitelja škole u Slavonskom Kobašu da učenike uči ne samo pravilima društvenih igara nego druženju i dogovoru među vršnjacima, te olakša komunikaciju kod djece.

Želja nam je proširiti pozitivne utjecaje drutvenih igarama nasuprot socijalnoj izolaciji koje nudi računalna i internetska današnjica. U večeri zabave druženja i igranja na kojoj su zajedno sudjelovali učitelji i učenici (njih oko 30-tak) igrali smo neke poznate, ali i neke nove igre. Učenici su pravila svojih igara, koji su donijeli, učili druge učenike, družili se, smijali  i dobro se zabavili. Nadam o se da će kod roditelja ova aktivnost pozitivno utjecati kako bi sutra razmislili da umjesto novih mobitela, tableta  i sličnih poklona odluče djetetu pokloniti neku društvenu igu.

Društvenom igrom kod kuće možete posvetiti svoje vrijeme na zabavan način svojoj djeci umjesto da sjedimo ispred ekrana.

Zahvaljujemo se učenicima na odazivu i vidimo se na nekim novim igrama!

Voditelji aktivnosti učitelji

Terezija Ferić i Ivan Pehar

objavio: Ivan Pehar   datum: 25. 1. 2019.