Veljača je mjesec za sigurniji Internet

Veljača je, a to znači da je vrijeme za Dan sigurnijeg interneta! Kao i svake godine, temeljni događaj posvećen internetskoj sigurnosti održava u mjesecu veljači kroz razne aktivnosti u nastavi informatike, pod jedinstvenim sloganom Zajedno za bolji internet

Cilj aktivnoti Dana sigurnijeg interneta podići je svijest o sigurnijem i boljem internetu, na kojem svi znaju kako tehnologiju upotrebljavati odgovorno, s poštovanjem, kritički i kreativno. Kampanja nastoji doprijeti do djece i mladih ljudi, roditelja i staratelja, učitelja, obrazovnih i socijalnih radnika, kao i do digitalne industrije, donositelja odluka i političara i sve ih potaknuti da sudjeluju u stvaranju boljeg interneta.
To će svakom pojedinačnom korisniku, bez obzira na godine, etničku pripadnost, religiju, spolnu ili rodnu orijentaciju, omogućiti da iskoristi sve mogućnosti koje tehnologije mogu ponuditi.

Aktivnosti su provedene u sklopu aktivnosti na satima informatike od 4. do 8. razreda u tjednu od 5. veljače pa nadalje. Prema uzrastu smo proveli različite radionice: 4.razred INA Mali informatičari su učili uz pomoć vaše Board igre, 5. razredi su radili radionicu Povelja sigurnosti na Internetu, 6. razredi - Igre prije interneta, 7. razredi - radionica Društvene mreže, a 8, razredi - radionice Medijske pismenosti (kritičko mišljenje). Radionicama je obuhvaćeno oko 200-tinjak djece. Aktivnosti su provedene u matičnoj i dvije područne škole:
.
Ivan Pehar, dipl.učitelj

objavio: Ivan Pehar   datum: 14. 2. 2019.