DAN RUŽIČASTIH MAJICA

Zadnje srijede u mjesecu veljači obilježava se Dan ružičastih majica, osnosno Dan nacionalne borbe protiv vršnjačkog nasilja. Već nekoliko godina obilježavamo ga u školi te potičemo djecu da odjenu ružičasto u znak podrške žrtvama nasilja. Kao i prethodne dvije godine, Obilježavanje Dana ružičastih majica je preuzela Dramska skupina u MŠ Oriovac.

Pripremili su nam igrokaz koji prikazuje sve opasnosti vršnjačkog nasilja na internetu, a u prvi plan su stavljeni osjećaji onih koji trpe nasilje i posljedice koje nakon toga nastaju. Igrokaz je bio vrlo poučan, odlično pripremljen te je zaista privukao pažnju svakog učenika. Igrokaz je izveden i u matičnoj, i u obje područne škole. Rekvizite za potrebe Dramske skupine izradili su učenici 5. razreda ;  Nina Grbić, Ana Hrvojević i Rafael Šoštarić.

Osim nastupa Dramske skupine učenici sedmih razreda u ovom su tjednu sudjelovali u TeenCAP programu – programu prevencije nasilja kod tinejdžera. Program je u ovom mjesecu obuhvatio učenike svih sedmih i osmih razreda, a provode ga prof.Vizjak, prof. Rendić Jarić, pedagoginja i psihologinja.

Na kraju tjedna posjetila ih je i djelatnica policije Irena Held s predavanjem na temu „Prevencija vršnjačkog nasilja“.

objavio: Emica Andrijević   datum: 5. 3. 2019.