DAN OTVORENIH VRATA

U srijedu 10. 4. 2019. godine naša škola organizira Dan otvorenih vrata. Pozvani su svi roditelji koji su u mogućnosti sudjelovati. Pred vama je izazov da se  na tren vratite u školske klupe i prisjetite uloge učenika. Sudjelovat ćete na radionicama čije su teme zanimljive i raznolike. Temu možete sami birati i sudjelovati u radionici zajedno s vašim djetetom. Sve radionice počinju u isto vrijeme, u 10. 40 sati i traju do 12. 15 sati. U nastavku imate sažetke radionica da biste znali što će se na kojoj raditi, ali i da biste se lakše odabrali u kojoj radionici želite sudjelovati.  Molimo Vas da se prijavite do srijede ujutro u kojoj radionici želite biti. Prijaviti se možete pedagoginji na broj 430 - 026 ili razrednici/razredniku vašeg djeteta.

Veselimo se vašem dolasku!

Naziv radionice : KALORIJE I PREHRANA

Učenici će biti podijeljeni u nekoliko skupina ( oko 5). U skupinama će po tablicama kalorijskih vrijednosti imati zadatke slagati jelovnike (npr. Osmisli obrok za učenike dobi 7-10 godina koji se bave sportom (zadati broj kalorija) a ne podnose gluten.

Neke skupine će obraditi način prehrane  i bavljenje tjelesnim aktivnostima po krvnim grupama, a jedna skupina će uraditi nekoliko smoothieja te pokušati izračunati njihovu kalorijsku vrijednost.

Naziv radionice: ŠKOLA KOJU VOLIMO

Učenici će osvijestiti viziju škole u kojoj bi se osjećali dobro i sigurno, opisati školu kakvu bi voljeli.

Učenici će kreirati školu kakvu bi željeli, a glavne smjernice su zadana pitanja

1. Kako bi izgledala škola u kojoj bi učenici bili sretni i zadovoljni?
  2. Kako zamišljate takvu školu?
  3. U kakvom okruženju bi se nalazila takva škola?

Učenici će izraditi sadržaje i prezentirati u holu škole

1. živjeti bez nasilja alat, https://en.linoit.com/ poruke-NE NASILJU
  2. Jedimo zdravo, živimo zdravo

plakat na temu : Kako zdrava prehrana utječe na naše zdravlje

https://www.canva.com/i umna mapa u alatu https://bubbl.us/

1. kviz – https://quizizz.com/

tvrdnje o nasilju među djecom (10 tvrdnji, neki kviz točno, netočno)

1. igra asocijacija-na temu  UČENJE
  2. izraditi upitnik o učenju u alatu ______________

Sve objediniti u alatu  https://www.kizoa.com/

Naziv radionice : URADI SAM

Na radionici će se usvajati osnove ručnog rada vezenja i heklanja.Izrađivat će se predmeti sa etno, cvjetnim i proljetnim motivima. Na radionicu bi bilo dobro ponijeti iglu za vez, iglu za heklanje, konac za vez, tanku vunu, škarice.

NAZIV RADIONICE : KREATIVNE IGRE U NASTAVI

Cilj radionice je predstaviti kreativne didaktičke igre koje se koriste u radu s darovitim učenicima. Igre su vrlo zanimljive te potiču razvoj kreativnog mišljenja, logičkog zaključivanja i učenja kroz igru. Igre koje ćemo isprobati su : Najveći jezik, Umetalica, Otkrivalica i Klikeraj.

Naziv radionice : PODUZETNIČKI DUH

Od ideje do realizacije, najjednostavnije je objašnjenje ove radionice. Tijekom ove radionice moći ćete raditi na svojoj kreativnosti, suradnji, kritičkom razmišljanju i komunikaciji kako kroz teoretski tako i kroz praktični dio „Uradi sam“, ali i natjecanje. Pokušat ćemo na zabavan način potaknuti naš poduzetnički duh. Pridružite nam se!

Naziv radionice:   U ZDRAVOM TIJELU ZDRAV DUH

Kako poboljšati kvalitetu svoga
života te kako pravilno vježbati i aktivirati određene mišiće,
saznajte u radionici U ZDRAVOM TIJELU ZDRAV DUH !

Tijekom radionice moći ćete provjerit sastav
svojega tijela te dobiti povratne informacije o vašem stanju u odnosu
na ostatak populacije. Učinite nešto dobro za sebe i svoje tijelo te
nam se priključite u našoj aktivnoj radionici.

Oprema za vježbanje je obvezna !

Naziv  radionice:  KNJIGA, FILM, GLAZBA

Sudionici radionice Knjiga, film, glazba zabavit će se rješavanjem edukativnih kvizova te samostalnim pokušajima stvaranja filmskog dijaloga na temelju književnog predloška.

Osim čitanja, pisanja i glume sudionici će sudjelovati i u glazbenom dijelu radionice gdje će se pjevati poznata djela filmske glazbe.

Naziv radionice: PRIRODNI EKSTREMI

Učenici će na radionici istraživati temu prirodnih ekstrema uz pomoć unaprijed pripremljenih materijala te interneta. Dio učenika  izraditi će kviz uz pomoć web alata i IKT, a drugi dio učenika izraditi će tematske plakate vezane uz prirodne ekstreme.

Naziv radionice : POTRAGA ZA BLAGOM

Kroz radionicu pratit ćete tragove unutar i izvan škole rješavajući zagonetke i zadatke kako biste došli do nagrade.

objavio: Emica Andrijević   datum: 8. 4. 2019.