„Zlatno pero“ za naše učenice

Učenice Matea Sentivanac (6.a) i Tena Milašin (3.a) zajedno su sudjelovale u literarnom   natječaju udruge Mlada pera pod nazivom Vitezovi proljetne livade. Udruga Mlada pera    njeguje i promiče literarno stvaralaštvo kod učenika osnovnih i srednjih škola i blogiranje.

Zadatak ovog natječaja bio je,prije svega, rad u timu.Tim se sastojao od  jednog učenika višeg razreda i jednog učenika nižih razreda osnovne škole. Trebali su zajedno napisati priču u kojoj će junaci biti Vitezovi proljetne livade,ili barem jedan od njih,a to su:dječak Filip,izumrla dodo ptica Picek,(izumrli)baiji delfin Benđi i vrtni patuljak Vanček.Natječaj je imao za cilj poticanje mašte i kreativnosti, razvijanje literarnih vještina te poticanje na istraživanje o nepoznatim pojmovima za djecu.Tako su se naše učenice dale na posao  te su napisale i ilustrirale priču pod nazivom Benđijeva avantura,te su tako uključile sva četiri viteza livade.

Nagrada za ovaj natječaj bila je dodjela plaketa Zlatno, srebrno i brončano pero(1.,2.i 3. mjesto) te tiskanje zajedničke slikovnice.Naše učenice nisu ni slutile da je na natječaju upravo njihova priča zauzela prvo mjesto te da su postale dobitnice Zlatnog pera, a njihova je priča na središnjem mjestu u tiskanoj slikovnici.Čestitamo Matei i Teni, zahvaljujemo se udruzi Mlada pera na promicanju dječjeg literarnog stvaralaštva i na nagradama. Jedan primjerak slikovnice nalazi se u našoj školskoj knjižnici te je dostupan svima.Pozivamo sve učenike koji se vole izražavati riječima, pisati priče, pjesme, bajke da to i dalje nastave  te da se obrate svojim učiteljima, ukoliko bi nešto htjeli objaviti,jer je novi natječaj Udruge pred vratima.

objavio: Ivan Pehar   datum: 18. 4. 2019.