TERENSKA NASTAVA OSMIH RAZREDA – VUKOVAR

20. svibnja 2019. 39 učenika 8.a/b/k s voditeljicom Jasnom Vidmar i učiteljima Svjetlanom Milašin, Renatom Vidović i Tatjanom Hajnal sudjelovali su u jednodnevnoj terenskoj nastavi povijesti u Vukovaru. Organizator cijele terenske nastave bio je Memorijalni centar Domovinskog rata Vukovar, a Arrivabus je pružila usluge prijevoza.

Na terensku nastavu krenuli smo u ranim jutarnjim satima, u 6.00 sati, ispred Matične škole u Oriovcu. Po dolasku u Vukovar, oko 8.00 sati, doručkovali smo, a odmah nakon doručka poslušali predavanje Domovinski rat. Potom smo posjetili memorijalna mjesta u Vukovaru (izložbene prostore Memorijalnog centra Domovinskog rata Vukovar, spomen dom hrvatskih branitelja na Trpinjskoj cesti, Kukuruzni put – Put spasa, Mjesto sjećanja – Vukovarska bolnica 1991., Memorijalno groblje žrtava iz Domovinskog rata, Spomen dom Ovčara, masovnu grobnicu na Ovčari, Velepromet, Borovo Commerce te smo panoramski pogledali čuveni vukovarski vodotoranj). Na svim lokacijama koje smo posjetili dočekali su nas stručni predavači te nam svojim vrlo pripremljenim izlaganjima pojasnili i približili uzroke, posljedice i događanja tijekom Domovinskog rata. Oko 14.00 sati vratili smo se na ručak i pokupili lunch pakete (večeru). Oko 15.00 sati je uslijedila Škola mira, predavanje o tome što je mir i značenju mira. Potom su učenici iz četiri škole, koje su toga dana bile na terenskoj nastavi, odigrale kviz znanja o svemu što su naučili tijekom terenske nastave. Svaka škola imala je svoje predstavnike. Našu školu predstavljali su Filip Sekulić i Leon Hrvojević te osvojili odlično 2. mjesto. Pohvaljujemo sve učenike, a posebno one koji su sudjelovali u kvizu, za pokazano znanje i uključenost u aktivnosti.

Oko 17.00 sati uputili smo se domovima, a oko 18.00 sati sretno smo stigli.

Voditeljica:

Jasna Vidmar

objavio: Ivan Pehar   datum: 21. 5. 2019.