Došašće u školi

Projekt za spas božićnih drvaca

Krajem studenog i početkom prosinca svi viši razredi, a u Sl.Kobašu i treći i četvrti, osmislili su svoje božićno drvce. Taj mali  a zapravo veliki projekt osmislila je učiteljica likovne kulture vođena željom da spasimo nekoliko drvaca, a ujedno i iz radoznalosti-što može očekivati od svojih učenika. I rezultati su zaista iznenađujući u pozitivnom smislu. Našlo se tu niz  veselih drvaca izrađenih različitim kombiniranim tehnikama i prirodnim materijalima (kolaž, slama, metal, stiropor,najlon,karton, prirodni materijali, kokice, tkanina...

Učenici su imali mogućnost grupnog rada koji je u njima probudio natjecateljski duh u nadmetanju koji razred će učiniti ljepše drvce i pridonijeti blagdanskoj razdraganosti. S obzirom da je riječ o školi njenu bit nisu propustili istaći učitelji i učenici pa smo tako dobili - literarno drvce, drvce sa povijesnim grbovima županija, drve sazaštičenim životinjskim vrstama.... Drugi su iskazali kretivnost u izradi skulpure-drvca, te vještine koje su stekli radeći rukama - zavarivanje, pravljenje kolačića i slatkiša. Moglo se tu i zasladiti neko vrijeme dok zalihe su trajale. Jedna ideja potakla je drugu a rezultat su zaista maštovite skulpture – božićna drvca. Velika je vrijednost u izvornosti ideje.

Povjerenstvo od 6 članova - učitelji koji nisu razrednici i gđica psiholog  procjenilo je kroz 5 kriterija originalnost, likovnost, estetski dojam, uloženi trud i tehnička izvedba) sva drvca.

Zahvaljujem  svima koji su u ovom lijepom projektu sudjelovali  a rezultate dođite pogledati u predvorje škole prigodom božićne priredbe 23.prosinca. Više fofografija o Došašću u školi pogledajte u fotogaleriji.

Čestit i blagoslovljen Božić od srca  želi Vam

Učiteljica LK

Alena Martinović Mileusnić

objavio: Alena Martinović Mileusnić   datum: 28. 12. 2010.