1. 8:00 – 8:45
6. 12:20 – 13:05
7. 13:10 – 13:55
8. 14:00 – 14:45

> > >        RAZRED            FORUM            CHAT            FOTOGALERIJA        < < <

Razrednica: Đurđica Kuleš

Obilježen 100. dan škole

Što je to 100.dan škole?
Stoti dan škole obilježava se tradicionalno u veljači u brojnim europskim zemljama, a cilj ovog projekta je okupiti učenike i učitelje osnovnih škola koji su spremni na nacionalnoj/lokalnoj razini kroz odabrane sadržaje obilježiti ovaj dan u školi.
Dan je planiran na način da učenici kroz vođene aktivnosti ostvaruju obrazovno-odgojne ciljeve i ishode u skladu s planom i programom, razvijaju temeljne kompetencije te samostalnim i timskim radom razvijaju socijalne i građanske vještine, znanja i stavove na osobnoj i društvenoj razini. Dan je zamišljen kao dan bez školskih udžbenika kroz igre i međupredmetne aktivnosti.

Mi jedemo odgovorno - We Eat Responisible

Kako naše svakodnevne aktivnosti mogu doprinijeti zaštiti okoliša, dobrobiti društva i promociji ljudskih prava? I kako je ovo pitanje povezano sa hranom koju konzumiramo?

To su samo neka pitanja koja projektom pokušavamo odgonetnuti.

Svjetska populacija neprestano raste i do 2050. godine će naš planet morati prehraniti tri puta više ljudi nego stoljeće prije. Gledajući iz tog kuta, hrana više nije samo osobna stvar. Naši izbori što se tiče hrane već imaju neposredne ili posredne posljedice na klimu, na korištenje resursa poput vode ili zemlje, na sposobnosti ljudi da se prehrane i da žive dostojnim životom ovdje i širom svijeta.

Projekt “Mi jedemo odgovorno” potiče škole u devet zemalja EU-a na istraživanje odgovornih izbora hrane, jer naši izbori mogu oblikovati bolji svijet

CILJEVI PROJEKTA:

ODGOJ I OBRAZOVANJE ZA ODRŽIVI NAČIN ŽIVLJENJA

Uz teme o odgovornoj prehrani, nastavnici iznose aktualne svjetske probleme izravno u razredu te otvaraju dječju raspravu s ciljem traženja odgovornijih principa našeg svakodnevnog života.

UČENICI NOSIOCI PROMJENA

Aktivni učenici istražuju povezanost globalnih i lokalnih tema. Male promjene u našem lokalnom okružju mogu imati veliki utjecaj na globalnoj razini!

AKTIVNI RODITELJI

Kada je u pitanju odgovorna prehrana kod kuće roditelji su ključ. Dobrodošli su svi savjeti o odgovornoj potrošnji hrane kod kuće.

UKLJUČIVANJE LOKALNE ZAJEDNICE

Roditelji, stručnjaci za hranu, kuhari i aktivisti, poljoprivrednici i političari podupiru aktivnosti škola. Što nas je više, veći utjecaj imamo!

RAZMJENA ISKUSTAVA

Škole iz devet zemalja sudionica razmjenjivati će primjere dobre prakse. Na međunarodnom forumu, koji će se održati u Pragu, pridružiti će  se stručnjaci iz područja odgoja i obrazovanja te prehrane.

OBJAVA EDUKATIVNIH MATERIJALA

Kako bi uspješno implementirali temu odgovorne prehrane za sve uzraste u školama, pripremit će se metodologija, nastavne pripreme i publikacije o tome kako naša hrana mijenja svijet.

INTEGRIRANI RADNI DAN-BOŽIĆ

Učenici  4.a razreda jedan školski dan su proveli u božićnom okruženju.Odradili su integrirani radni dan na temu Božića.Kroz nastavne predmete jednog školskog dana izrađivali su kaširane jaslice,čestitke i ukrase za učionicu,čitali tekst s božićnom temom,te slušali i pjevali božićne pjesme.

MALI GLAGOLJAŠI

Od ove školske godine u našoj školi učenici su uključeni u izvannastavnu skupinu Mali glagoljaši. Imat će priliku upoznati prvo hrvatsko pismo i njegove osobitosti . S njima će se raditi na razumijevanju važnosti glagoljice u hrvatskoj povijesti i kulturi. Naučit će se služiti glagoljskim pismom,te upoznati glagoljične rukopise i tiskane knjige.

DAN  JABUKA

Učenici 4.a razreda 20. listopada 2019.obilježili su Dan jabuka raznim aktivnostima u sklopu nastavnih predmeta. Izrađivali su jabuke na satu likovne kulture,skupljali i pisali recepte u kojima je glavna namirnica jabuka,pisali narodne poslovice o jabukama.

« Veljača 2020 »

Rasti kao stablo

Likovna galerija

Letak za učenike osmih razreda_2017