Kamo nakon osnovne škole

U koju školu se upisati?

Dragi roditelji,

Pred Vama i vašom djecom je važna odluka – u koju školu se upisati?
Već znate da se srednja škola bira po mnogim kriterijima kao što su sposobnosti, sklonosti, interesi, a i mogućnosti zapošljavanja.
Učenici su često neodlučni i nedovoljno informirani pa im je naša pomoć potrebna i važna.
Svi zajedno moramo djelovati na tome da ih usmjerimo u zanimanje koje njima najviše odgovara, te ih informiramo i na vrijeme upoznamo sa zanimanjima.
 U ožujku je održan roditeljski sastanak u PŠ Slavonski Kobaš i MŠ Oriovac na kojima ste upoznati s mogućnostima i uvjetima upisa.
Ovim putem Vam još jednom želim naglasiti da ima dosta učenika koji još nisu donijeli nikakvu odluku o nastavku školovanja i da im je naša pomoć potrebna!
Još jednom izdvajam najvažnije podatke koje se tiču upisa u srednju školu.

POPIS ŠKOLA U BRODSKO – POSAVSKOJ ŽUPANIJI

Gimnazija Matija Mesić, Gimnazija Fra Marijan Lanosović, Tehnička škola, Ekonomsko – birotehnička škola, Medicinska škola, Obrtnička škola, Industrijsko – obrtnička škola. Gimnazija Nova Gradiška, Industrijsko – obrtnička škola Nova Gradiška, Elektrotehnička škola Nova Gradiška.
Smjerove za svaku školu i broj bodova za pojedini smjer možete vidjeti u knjižici Kamo nakon osnovne škole koju su dobili učenici.

ŠTO SE VREDNUJE ZA UPIS?

Opći uspjeh 7. i 8. razreda, ocjene iz pet predmeta koji se vrednuju za upis(predmeti ovise o smjeru). Uzorno vladanje u 7. i 8. razredu donosi još jedan bod.

IZDVAJAMO :

Natječaj za upis objavljuje se početkom lipnja u dnevnom tisku!
Učenici se mogu prijaviti samo u jednu školu i to najviše u tri programa obrazovanja.
Krajem svibnja bit će objavljen popis deficitarnih zanimanja za koja troškove liječničkog pregleda snosi Zavod za zapošljavanje.
Za sve dodatne informacije možete se obratiti stručnim suradnicima škole.

Pedagoginja: Emica Andrijević

objavio: Željko Aladrović   datum: 29. 3. 2012.