OSNOVNA ŠKOLA "DR. STJEPAN ILIJAŠEVIĆ"

Osnovna škola "Dr. Stjepan Ilijašević"  broji 326 učenika.  Matičnu školu u Oriovcu pohađa 185 učenika u četiri odjeljenja razredne nastave i sedam odjeljenja predmetne nastave. Područnu školu u Slavonskom Kobašu pohađa 95 učenika u četiri odjeljenja razredne i četiri odjeljenja predmetne nastave. Područnu školu Brodski Stupnik pohađa  46 učenika u četiri razreda razredne nastave.

U školi o učenicima brine 12 učiteljica razredne i 28 učitelja/ica predmetne nastave, ravnateljica škole Darija Jozić Ratković te 3 stručne suradnice škole: pedagoginja Emica Andrijević, psihologinja Ana Zdjelarević i  knjižničarka Svjetlana Janđik.

Osim redovne nastave, učenici su uključeni u dodatnu (hrvatski jezik,engleski jezik, matematika, priroda i društvo, povijest, geografija, kemija, biologija i fizika), dopunsku (hrvatski jezik,engleski jezik, matematika, fizika, kemija) te izbornu nastavu. Izborna nastava organizirana je iz vjeronauka, informatike i njemačkog jezika.

Od izvannastavnih  aktivnosti učenicima je ponuđeno sljedeće: mali kreativci,  mali genijalci, društveno - sportska skupina, likovno - kreativna skupina, plesno – kreativnu skupinu, društvene igre,  likovna skupina, stvaralačka radionica, orkestar, zbor, robotika, rukometna skupina, likovna skupina, recitatorska skupinu, ljekovito bilje, modelari, vjeronačna skupina, volonteri, odbojka, kulturna baština, stvaralačke čitaonice, medijska skupina, skupina potencijalno darovitih učenika, lora.

Škola je posebno ponosna na školski humanitarni projekt „Zajedno srcem“ koji uspješno provodimo već više godina. O samom projektu možete pročitati u izborniku Projekti. Osim toga, uključeni smo i u mnoge druge projekte. Već nekoliko godina sudjelujemo u međunarodnom projektu Šafran u kojem  se sadnjom šafrana, kao simbolom Davidove zvijezde, prisjećamo svih žrtava Holokausta. Od prošle školske godine škola sudjeluje u Erasmus + projektu zajedno sa zemljama partnerima : Španjolskom, Belgijom i Finskom.

Uključeni smo u brojne eTwinning projekte, nacionalni projekt Čitanjem do zvijezda te smo samostalno pokrenuli projekt Vremeplov. Svi projekti su navedeni u Školskom kurikulumu koji je dostupan na stranici.

« Svibanj 2022 »