#EUCodeWeek - uključeni u obilježavanje Europskog tjedna programiranja

U sklopu EU tjedna programiranja (#EUCODEWEEK), organizirali smo radionicu koja je djeci omogućila da kroz igru i kreativnost upoznaju osnove programiranja i pretvaranja znakova u binarni kod. Kroz igru s LEGO kockicama, u sklopu izvananstavne aktivnosti BITni Genijalci, djeca su učila o logičkom razmišljanju i rješavanju problema, stvarajući vlastite strukture i dizajne.

Ovaj projekt, prijavljen na međunarodnoj platformi organiziranih događaja EU Code Week, vođen pod stručnim vodstvom učitelja Ivana Pehara, imao je za cilj na zabavan i angažirajući način svima približiti programiranje i digitalnu pismenost.

Europski tjedan programiranja društvena je inicijativa koja pomaže nam da shvatimo svijet oko sebe koji se brzo mijenja, proširimo svoje razumijevanje o tome kako funkcionira tehnologija te da razvijemo vještine i sposobnosti kako bismo istraživali nove ideje i bili inovativni.

EUCodeWeek2024.mp4 - video

U prvom dijelu radionice, fokusirali smo se na binarni kod i ASCII. Djeca su naučila kako se informacije mogu predstaviti u binarnom formatu i kako ASCII kod omogućuje komunikaciju između računala. Kroz zabavne aktivnosti, poput pretvaranja riječi u binarni kod pomoću LEGO kockica, potaknuli smo  njihovu maštu i znatiželju prema programiranju.

LEGO kodiranje ne mora biti samo računalo. Zgrabite kantu s LEGO komadima, uključujući uredne, super sitne komadiće, i provjerite možete li napraviti svog Bit the Bota kockica i bitova

U drugom dijelu radionice aktivnosti smo nastavili s kockicama aktivnostima, - Izgradite mini LEGO robote - aktivnosti u kojoj su napravili od kockica zanimljive male robotiće kao figurice koje smo kasnije koristili u narednoj aktivnosti izrade poligona prepreka i korištenje algoritama za kretanje pomoću slikovnih naredbi.

Napravili ste robota; Sada napravite igru kodiranja za to.

Stvorite svijet s preprekama i igru algoritma. Napravite karte kretanja, uključujući skretanje naprijed, desno i lijevo. Postavite izazov sa startom i ciljem i kodirajte svog bota da prođe kroz stazu s preprekama.

Stvorite novi izazov i pokušajte ponovno. To je zabavan način igranja s kodom i LEGO-om!

Zadnja aktivnost je bila digitalna, Zaigrajmo igru : Bits and Bricks

Radionica je namijenjena djeci nižih razreda od 8 do 10 godina i pruža priliku za razvoj digitalnih vještina na interaktivan način bez korištenja računala.

If you are interested in linking your activity with those organised by friends, colleagues or other contacts, please find your unique Code Week 4 All code below:

KÔD CODE WEEK 4 ALL

cw24-xAyKJ

Iz <https://codeweek.eu/events/618789>

objavio: Ivan Pehar   datum: 18. 10. 2024.

« Listopad 2024 »