Dani kruha i zahvalnosti u PŠ Slavonski Kobaš - Mala djela, velika razlika!

U četvrtak, 12. listopada 2023. u PŠ Slavonski Kobaš održala se donacijska izložba povodom Dana kruha i zahvalnosti za plodove zemlje i sudjelovanja u projektu Marijinih obroka „Mala djela, velika razlika“.

I ove godine veliko srce učenika od 1. – 8. razreda, u suradnji sa svojim učiteljima i roditeljima, bakama pripremili su pekarske proizvode i kolače te uredili stolove stolnjacima, čupavcima, ponjavama i peškirima. Na predivnim stolovima nalazile su se kiflice, kolači, pšenica, brašno, zemlja, voće, povrće, a i krunice koje su učenice radosno i s puno ljubavi izrađivale.

Održana je kratak program u kojoj su sudjelovali učenici svih razreda naše škole i tako zahvalili za kruh i plodove zemlje, a i upoznali nazočne sa dnevnom rutinom dječaka Faila iz Zambije. Župnik Goran Kovačević blagoslovio je hranu te smo svi zajedno radosno blagovali.

Svaki razred imao je kutijicu u kojoj se skupljao dobrovoljni prilog za Marijine obroke, a nazočni su mogli uzeti paketiće koje su pripremile vrijedne ruke naših majki i baka.

Probudila se velika zahvalnost, ali i razmišljanje o tome kako žive naši vršnjaci u Zambiji. Uistinu, Mala djela, velika razlika. Skupljenim dobrovoljnim prilogom nahranit će se 32 djece tijekom cijele školske godine. Dnevni obrok za njih znači da mogu ne samo preživjeti, već učiti, napredovati i imati svjetliju  budućnost.

„Što god učiniste jednomu od ove moje najmanje braće, meni učiniste!“

(Mt 25, 40)

Hvala svima na velikom srcu!

objavio: Marija Golemović   datum: 17. 10. 2023.