Učimo programiranje na zabavan način na nastavi informatike - Sat Kodiranja

Naši učenici razredne nastave su otkrili čaroliju programiranja putem "Code.org". Ova stranica omogućava im da jednostavno uče kako programirati koristeći gotove blokove naredbi. Programiranje za njih postaje poput igre, gdje koriste "prevuci i ispusti" metodu da bi rješavali različite izazove. Nakon svake uspješno riješenog zadatka, dobivaju povratnu informaciju o svom uspjehu i broju napisanih linija koda.

Kako je bilo pogledajte videozapise na poveznicama.

Hour of Code 2023 - škola Brodski Stupnik.mp4

Hour of Code 2023 - škola Oriovac.mp4

Hour of Code 2023 - škola Slavonski Kobaš.mp4

Učenje kroz igru

Naši učenici, putem praktičnih primjera, uče kako razmišljati o programiranju kroz igru. Njihov trud često rezultira stvaranjem vlastite aplikacije, gdje jednostavnim klikom mogu vidjeti rezultate svog rada. Ovakav pristup čini programiranje zabavnim iskustvom, potičući ih da žele učiti i rješavati sve složenije izazove.

Zašto je programiranje važno?

Svjesni smo da je poznavanje programiranja ključno za razumijevanje kako koristimo računala i razne alate. Osnovne vještine programiranja bit će im korisne u mnogim budućim zanimanjima, budući da većina poslova danas zahtijeva određeno razumijevanje informacijskih tehnologija.

Razvijamo kritičko razmišljanje

Učenjem programiranja potičemo razvoj logičkog razmišljanja kod naše djece. Naš cilj nije samo da ih naučimo koristiti tehnologiju, već želimo da razumiju kako stvari funkcioniraju i potaknemo ih da budu kreativni i inovativni. Programiranje postaje alat koji im omogućava da aktivno oblikuju  budućnost.

Fotogalerija na poveznici.

Ivan Pehar, učitelj informatike

objavio: Ivan Pehar   datum: 8. 12. 2023.